1% podatku

   Emilia Niedźwiadek ma 5 lat i mieszka w Pawłowiczkach koło Kędzierzyna–Koźla. Gdy trafiła do lekarza z podejrzeniem zapalenia krtani, nikt nie podejrzewał, że czeka ją tak długie i trudne leczenie. Przeprowadzone badania uwidoczniły olbrzymiego guza śródpiersia obejmującego większość lewego płuca, który uciskał również serce, krtań, naczynia krwionośne. Emilia trafiła na Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Zabrzu, gdzie przeprowadzono operację ratującą życie. Udało się usunąć 80% guza-chłoniaka limfoblastycznego typu T. Niestety rozpoznano również białaczkę limfoblastyczną typu B. Aktualnie Emilka jest po trudnej, wielomiesięcznej chemioterapii. Z uwagi na liczne powikłania po stosowanym leczeniu (niedobór odporności, padaczka objawowa) wymaga wielospecjalistycznej opieki (onkologa dziecięcego, pulmonologa, neurologa), a także postępowania rehabilitacyjnego, ponieważ występują często nawracające stany zapalne lewego płuca, co ma prawdopodobnie związek z obecnością zrostów po leczeniu operacyjnym. W związku z tyloma powikłaniami wymagane jest dalsze leczenie i rehabilitacja.

    Pomimo tylu schorzeń Emilka jest bardzo pogodnym i radosnym dzieckiem. Bardzo lubi śpiewać i malować. Z niezwykłą cierpliwością przechodzi leczenie i kolejne badania. Jest dzielną i waleczną dziewczynką, co często podkreślają również lekarze.

    Apelujemy do Państwa o wsparcie procesu leczenia dziewczynki. Można to zrobić, przekazując darowiznę na indywidualny numer subkonta Emilii oraz dzieląc się 1% podatku w okresie rozliczeniowym.
Za wszelkie wsparcie w imieniu rodziny serdecznie dziękujemy.

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, Adama Pługa 1/2

ING Bank Śląski nr konta:
68 1050 0099 6781 1000 1000 0916

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL68 1050 0099 6781 1000 1000 0916
BIC (SWIFT): INGBPLPW

1% KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Emilia NIEDŹWIADEK”

Sebastian Osadców, nasz parafianin urodził się z porażeniem mózgowym i wymaga całodobowej opieki, którą podejmuje z wielkim zaangażowaniem i oddaniem jego mama Bożena. W ich imieniu prosimy o przekaznie 1% podatku. Poniżej podajemy nr KRS:

0000158760

Za okazane serce i hojność serdeczne „Bóg zapłać”.

Łukasz Kądziołka,od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe z niedowładem kończyn górnych i dolnych. Dzięki efektywnemu leczeniu i rehabilitacji, udało mu się samodzielnie wydostać z płonącego pojazdu inwalidzkiego.

numer KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” podaj: 4969 Kądziołka Łukasz