Ogłoszenia Parafialne 11 – 18 kwietnia 2021r.

1. Dziś w II Niedzielę Wielkanocną przeżywamy Święto Bożego Miłosierdzia, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia w Kościele. O g. 15.00 zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Za w nim możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Dzieciom, które w Wielkim Poście zbierały w skarbonkach jałmużnę „Dar Juniora dla Seniora” dziękujemy za złożone dary.


3. We wtorek przypada 8 rocznica śmierci ks. proboszcza Eugeniusza Dębickiego. Zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00.

4. W środę po wieczornej Mszy św. nowenna do Matki Bożej Raciborskiej. Intencje do nowenny można składać do skrzynki pod figurą NSPJ.

5. Nabożeństwo dla kandydatów do Bierzmowania (kl. VII – VIII) i dla młodzieży w piątek 19.30.

6. Katecheza dla dzieci I komunijnych z ks. proboszczem odbędzie się w sobotę w kościele o 10.00 kl. III A, o 11.00 kl. III B i o 12.00 kl. IIIC.

7. Parafia NSPJ zaprasza na Raciborski Wieczór Uwielbienia w sobotę o g. 19.30.

8. Od 1 kwietnia br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Przypominamy, że spis jest obowiązkowy i wszystkie osoby zamieszkałe w kraju są do tego zobowiązane poprzez stronę internetową. W przypadku trudności można spisać się przez telefon albo w urzędzie miasta. W oparciu o wyniki spisu opracowuje się plany rozwojowe i określa potrzeby zdrowotne, edukacyjne, mieszkaniowe oraz dotyczące zabezpieczenia społecznego. Są one także podstawą do określenia dotacji i subwencji oraz podziału środków unijnych.

9. „Bóg zapłać” za złożoną kolektę na Caritas naszej diecezji. Za tydzień kolekta specjalna na umeblowanie naszej parafialnej biblioteki.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „List Parafialny”. W zakrystii: książeczki „Droga do nieba” i czasopismo Różaniec.

12. Ponawiamy informację, że w związku z zaostrzeniem przepisów sanitarnych, w naszym kościele może być jednocześnie 31 osób. Miejsca, które można zajmować są oznaczone żółtą kartą. Apelujemy i prosimy o odpowiedzialne podejście do sprawy.