Ogłoszenia Parafialne 16 – 23 maja 2021r.

  1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w naszej parafii Dzień I Komunii Św. Msze św. I komunijne o 9.45 i o 11.30. Nie będzie dziś Mszy św. o 12.30. Nabożeństwo dla dzieci komunijnych i ich rodzin o g. 16.00, a majówka dla wszystkich o g. 17.30.
  2. Msze św. w „Białym Tygodniu” tylko dla dzieci i ich rodzin będą od poniedziałku do piątku o g. 16.15.
  3. W środę majówka z nowenną do MB Raciborskiej. Intencje do nowenny można składać do skrzynki pod figurą NSPJ. Natomiast wieczorna Msza św. będzie ku czci Św. Józefa, a po Eucharystii nowenna do Św. Józefa.
  4. W sobotę w opolskiej katedrze odbędzie się uroczystość święceń kapłańskich. Bijące dzwony o g. 11.00 będą potwierdzeniem przyjęcia święceń prezbiteratu. Prosimy o modlitwę w int. przygotowujących się do święceń oraz o nowe powołania w Kościele.
  5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Św. Codziennie na zakończenie majówki nowenna do Ducha Św. W sobotę zaś o 20.00 zapraszamy do kościoła na Wigilię Zesłania Ducha Św.
  6. Informujemy, że 3 czerwca chcemy zorganizować procesję Bożego Ciała. Pójdziemy „starą” trasą: Żorska, Mysłowicka, Żółkiewskiego, Chodkiewicza i Starowiejska. Prosimy Parafian o zorganizowanie ołtarzy. Zbiórka do puszek na dekoracje i kwiaty zostanie przeprowadzona przez najbliższe dwie niedziele po Mszach św.
  7. Siostry Misyjne z Annuntiaty organizują dla dzieci 10 – dniowe „Wakacje z misjami” od 28 czerwca do 7 lipca w Ocyplu koło Stargardu Gdańskiego. Zapisy i szczegóły u s. Elżbiety.
  8. Bóg zapłać” za złożoną kolektę specjalną na wyposażenie parafialnej biblioteki. W przyszłą niedzielę złożymy jałmużnę postną z całego roku, a po Mszach św. będzie zbiórka na kwiaty i dekoracje Bożego Ciała.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „List Parafialny”. W zakrystii: książeczki „Droga do nieba”.