Ogłoszenia Parafialne 01 – 08 sierpnia 2021r.

  1. Dziś XVIII niedziela zwykła. O g. 17.15 zapraszamy na niedzielne nieszpory ze zmianą tajemnic różańcowych Męskiej Róży Św. Józefa.
  2. W poniedziałek przypada wspomnienie NMP Anielskiej z Porcjunkuli. Obecni w kościele parafialnym na Mszy św. mogą pod zwykłymi warunkami zyskać odpust zupełny.
  3. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Raciborskiej.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wieczorna Msza św. w int. kapłanów naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne; w piątek przypada Święto Przemienienia Pańskiego – rano Msza św. w int. czcicieli NSPJ, od 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św. O g. 17.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 18.00 Msza św. zbiorowa do Miłosierdzia Bożego. W sobotę o 5.50 różaniec wynagradzający, o 6.30 Msza św., a po niej Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy do udziału.
  5. W sobotę o g. 9.30 będziemy gościć pielgrzymkę z parafii Rudnik.
  6. Przypominamy, że w dniach od 15 do 22 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Zapisy i znaczki w kancelarii parafii NSPJ. Ze względu na organizowany dojazd prosimy o wcześniejsze zapisy.
  7. W przyszłą niedzielę o 13.30 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w kościele.
  8. „Bóg zapłać” za ofiary składane w kościele i przelewane na konto parafialne. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Opolu i Kurię Diecezjalną. W miniona niedzielę dla poszkodowanych przez powódź w Europie Zachodniej zebraliśmy 3230zł. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, wakacyjne wydanie „Małego Gościa Niedzielnego” i „List Parafialny”. W zakrystii: „Katechizm dla średnio zaawansowanych” (30zł) oraz książeczki „Droga do nieba” i 1 egz. „Różaniec”. Zapraszamy też do Parafialnej Biblioteki LOGOS. Czynna jest w niedzielę 9.00 – 9.30 i w czwartki 17.00 – 18.00.
  10. Przypominamy, że w dniu dzisiejszym został uruchomiony punkt szczepień przy parafii Św. Tomasza w Kietrzu. Czynny w godz. 7.30-14.00, będzie oferował jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson. Osoby chcące przyjąć szczepienie powinny mieć przy sobie dowód osobisty. W kontekście minionych wydarzeń i niebezpieczeństwa kolejnego wzrostu zachorowań zachęcamy do szczepienia przeciw Covid-19 jako wyraz troski o życie własne i naszych najbliższych.