Ogłoszenia Parafialne 15 – 22 sierpnia 2021r.

 1. Dziś w naszej parafii Uroczystość odpustowa ku czci Wniebowzięcia NMP. Witamy w naszej parafii ks. dr Tomasza Rehlisa, Oficjała Sądu Diecezji Opolskiej, który głosi nam Słowo Boże i będzie przewodniczył sumie odpustowej.
 2. Porządek Mszy św. jak w niedziele wakacyjne. Msze św. o g. 9.30 i suma odpustowa o 11.00 będą celebrowane przy ołtarzu polowym. Zachęcamy też do skorzystania z sakramentu pokuty, by zyskać odpust zupełny. Po każdej Mszy św. błogosławimy zioła i kwiaty. Zwieńczeniem uroczystości odpustowej będzie wieczorna gala – koncert orkiestry dętej SOLIDARIS BRASS. Rozpoczęcie o g. 19.00 w kościele. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 3. Dzisiaj też rozpoczyna się 45 Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Wyruszającym na szlak życzymy Bożego błogosławieństwa i sił w zmaganiu się z pielgrzymim trudem, a pozostających w domu zapraszamy do duchowego pielgrzymowania przez udział w codziennej Eucharystii i modlitwę różańcową odmawianą przed Mszą św. w int. pielgrzymów. Zachęcamy, do skorzystania z pomocy strony internetowej pielgrzymki, profilu Facebook’owego, aplikacji mobilnej Bonafide oraz codziennych transmisji i audycji w Radiu Doxa. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki strumienia raciborskiego w poniedziałek o g. 9.00 w kościele na Ostrogu. Zapraszamy do udziału.
 4. We wtorek przypada uroczystość Św. Jacka, głównego Patrona Górnośląskiej Metropolii.
 5. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Raciborskiej.
 6. W czwartek w ramach obchodzonego Roku Św. Józefa, wieczorna Msza św. będzie ku czci Św. Józefa, a po Eucharystii nowenna do Św. Józefa.
 7. W piątek 20 sierpnia na parkingu przy naszym kościele odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego organizowana przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio”. Przychody z demontażu zebranego sprzętu wspierają misyjne projekty Kościoła. Sprzęt można składać na parkingu do g. 14.00 (nie później).
 8. Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu serdecznie zaprasza na kolejny Raciborski Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w sobotę 21.08.2021 o g. 19.30.
 9. We wtorek 24 sierpnia nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Głębinowa do sanktuarium św. Rity. Ponadto odwiedzimy bazylikę w Nysie, sanktuarium Św. Józefa w Prudniku-Las i kościół w Racławicach Śl. Zapraszamy Róże Różańcowe i chętnych parafian. Koszt pielgrzymki 30zł. Zapisy u ks. Tomasza.
 10. W sobotę 11 września organizujemy wyjazd na obchody kalwaryjskie na Górze Św. Anny. Zapisy w zakrystii. Koszt 30zł.
 11. „Bóg zapłać” za ofiary składane w kościele i przelewane na konto parafialne. Dzisiejsza kolekta odpustowa przeznaczona jest na potrzeby naszego sanktuarium. Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny w Opolu.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „List Parafialny”. W zakrystii: „Katechizm dla średnio zaawansowanych” (30zł) oraz książeczki „Droga do nieba” i „Różaniec”. Zapraszamy też do Parafialnej Biblioteki LOGOS. Czynna jest w niedzielę 9.00 – 9.30 i w czwartki 17.00 – 18.00.