Ogłoszenia Parafialne 12 – 19 września 2021r.

 1. Dziś XXIV Niedziela Zwykła. W naszej ojczyźnie dzień beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Uroczysta Msza św. o g. 12.00 będzie transmitowana w telewizji publicznej. Zachęcamy do udziału. Dziś także wraz z rolnikami i działkowiczami dziękujemy Bogu za dar chleba oraz za ludzi, którzy dla chleba pracują. O g. 9.30 Msza św. dożynkowa w int. rolników i działkowiczów. O 17.15 niedzielne nieszpory. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 2. W poniedziałek przypada Dzień Fatimski. Od g. 17.00 dwie części różańca (bolesna i chwalebna, a o 18.00 Msza św. z różańcem fatimskim i procesją wokół murów naszego sanktuarium.
 3. We wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Św., w środę wspomnienie MB Bolesnej, a w sobotę święto Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży.
 4. W czwartek Msza św. szkolna o g. 18.00, na którą zapraszamy dzieci klas I – VI. Od g. 17.30 okazja do spowiedzi św. Bardzo prosimy rodziców o przypominanie dzieciom o miesięcznej spowiedzi i czwartkowej Mszy św. szkolnej. Z młodzieżą chcemy uczcić Św. Stanisława Kostkę nabożeństwem w piątek o 19.30, a potem zapraszamy do salki na poczęstunek .
 5. W przyszłą niedzielę o g. 11.00 dzieci kl. V będą przeżywać rocznicę I Komunii św. W związku z tym próba przed rocznicą odbędzie się w środę o g. 18.40, a spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę o g. 16.00.
 6. W przyszłą niedzielę o g. 14.40 będziemy gościć pielgrzymkę z Ocic.
 7. Rodziców dzieci klas III, które będą się przygotowywać do I Komunii św. zapraszamy
  do kancelarii parafialnej. Informujemy, że dziecko należy zgłosić osobiście. Zapisy jeszcze w tym tygodniu od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od 8.30 – 10.00.
 8. Zbiórka dla LSO w sobotę o 10.00, a dla scholki dziecięcej w sobotę o 11.30
 9. Róże Różańcowe (żeńskie i męską) zapraszamy na spotkanie w sobotę o g. 19.00 do salki.
 10. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o g. 19.00 w kościele.
 11. „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę na Seminarium Duchowne w Opolu i Kurię Diecezjalną. Dziś jeszcze po Mszach św. na prośbę ks. Biskupa odbędzie się zbiórka na pomoc dla uchodźców z Afganistanu, którzy przybyli do Polski. Za tydzień kolekta na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków. W imieniu ks. Marka Sobotty, misjonarza z Papui-Nowej Gwinei, bardzo dziękujemy za ofiary składane przed tygodniem na rzecz Jego misyjnej parafii. Zebrana kwota to 14 337,64zł i 17 Euro. Oficjalne podziękowanie publikujemy w „Liście Parafialnym”.
 12. Dziękujemy naszym rolnikom i działkowiczom za warzywa i owoce, którymi ozdobiliśmy nasze ołtarze oraz za ofiarę i dary na plebanijny stół „Bóg zapłać”. Dziękujemy również Paniom za udekorowanie ołtarzy.
 13. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny oraz specjalne wydanie Gościa Niedzielnego poświęcone Prymasowi Wyszyńskiemu i Matce Róży Czackiej. To wydanie specjalne kosztuje 10zł. Ponadto jest Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Drogi do nieba i „Katechizm dla średniozaawansowanych” oraz czasopismo „Różaniec” i „Anioł Stróż”, a także nowy miesięcznik dla najmłodszych dzieci „STAŚ” (8zł).
 14. W imieniu Biura CIESIELSKA TRAVEL zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę
  do Krzeszowa i Świdnicy. Wyjazd 11 listopada, a więcej szczegółów na plakacie w gablotce.