Please update your Flash Player to view content.

Dzień życia konsekrowanego w Sanktuarium Matki Bożej w Raciborzu i 500 rocznica urodzin św. Teresy z Avila stała się okazją do wyjątkowego spotkania w kościele odpustowym parafii Matki Bożej. Nabożeństwo Gorzkich Żali zgromadziło w naszym Maryjnym Sanktuarium 14 Zakonów Żeńskich, 4 Zakony Męskie i 3 Dziewice Konsekrowane z Raciborza i okolic. Wraz z wiernymi parafii Matki Bożej pod przewodnictwem J. E. Ks. Biskup Andrzeja Czai osoby konsekrowane rozważając mękę Jezusa Chrystusa modliły się o nowe, liczne i święte powołania zakonne. 

Zdjęcia z wydarzenia

Ks. Biskup zwrócił się do wszystkich przybyłych z pasterskim słowem, podkreślając wartość i piękno życia poświęconego Bogu, ponieważ Osoby Konsekrowane ofiarują w intencji  wspólnoty Kościoła każdego dnia modlitwę, a swą pokorną posługą przyczyniają się do budowania Królestwa Bożego.

Na zakończenie nabożeństwa pasyjnego przedstawiciele domów zakonnych otrzymali pamiątkową świecę. Ksiądz Proboszcz korzystając z obecności Ks. Biskupa, poprosił w imieniu całej parafii o poświęcenie nowego witraża Św. Jana Pawła II i odnowionej zakrystii. Wszystkim Siostrom, Ojcom, Braciom zakonnym i Dziewicom Konsekrowanym dziękujemy za obecność i zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej.