Please update your Flash Player to view content.

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w Kościele rozpocznie się Jubileuszowy Rok Miłosierdzia.

         W sobotę 12 grudnia w Opolu odbędzie się diecezjalne otwarcie Jubileuszu Miłosierdzia. Rozpocznie się ono w kościele stacyjnym oo. Franciszkanów w Opolu, po czym procesja przejdzie do katedry, by uroczyście otworzyć jej drzwi jako «diecezjalną bramę miłosierdzia» i sprawować tam Eucharystię. Na tę uroczystość Biskup Opolski zaprasza kapłanów i wiernych, a także osoby życia konsekrowanego.

 

            Natomiast w niedzielę 13 grudnia Rok Jubileuszowy zostanie otwarty przez księży biskupów w czterech rejonach duszpasterskich diecezji: w rejonie nyskim w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Prudniku przez bp. Andrzeja Czaję; w rejonie opolskim w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Krapkowicach przez abp. Alfonsa Nossola; w rejonie kluczborskim w kościele NSPJ w Kluczborku przez bp. Pawła Stobrawę; w rejonie raciborskim w kościele NSPJ w Raciborzu o godz. 12.00 przez bp. Rudolfa Pierskałę. Na te lokalne uroczystości Biskup Opolski zaprasza delegacje wszystkich parafii. W ich skład powinni wejść przedstawiciele szafarzy Komunii Świętej, Parafialnych Zespołów Caritas, wolontariuszy ŚDM oraz członków nowych Parafialnych Rad Duszpasterskich. Mile widziane będą także poczty sztandarowe z poszczególnych parafii.

               W naszej parafii Matki Bożej w Roku Miłosierdzia w każdy piątek o godz. 15.00 będzie wspólna modlitwa koronką do Miłosierdzia Bożego oraz okazja do spowiedzi św. do godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy.