Please update your Flash Player to view content.
1.Dziś XIX niedziela zwykła. O g. 17.15 zapraszamy na niedzielne nieszpory.
 
2.Piesza Pielgrzymka Opolska do Częstochowy wyrusza jutro z kościoła pw. św. Jana Chrzciciela na Ostrogu. Od g. 8.00 składanie bagaży, o g. 9.00 Eucharystia, a po niej wyjście. Naszym pielgrzymom życzymy Bożego błog., dużo wytrwałości i bezpiecznej drogi. Parafian pozostających w domu zachęcamy do duchowego pielgrzymowania, a więc m. in. codziennego uczestniczenia we Mszy św. i wspólnej modlitwy różańcowej pół godziny przed Mszą św. Zachęcamy również do słuchania audycji radiowych w Radiu DOXA (87,8 FM) od godz. 19.30. Pielgrzymkę zakończy wspólna Eucharystia na jasnogórskim szczycie w sobotę o g. 11.00, która też będzie transmitowana przez Radio DOXA.
3.We wtorek przypada Dzień Fatimski. Od g. 17.00  II i IV część różańca i okazja do spowiedzi, o 18.00 Msza św., po niej III część różańca w językach i procesja fatimska wokół murów kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 
4.W czwartek przypada w naszej parafii Uroczystość odpustowa ku czci Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. jak w niedziele wakacyjne. Msze św. o g. 9.30 i 11.00 będą celebrowane przy ołtarzu polowym; suma o g. 11.00 zostanie odprawiona w int. żyjących i zmarłych Parafian, dobrodziejów naszej świątyni oraz w int. odpustowych gości. Oprawę muzyczną odpustu zapewni Orkiestra PLANIA z Raciborza. Natomiast wieczorem zapraszamy na godz. 20.00 na nabożeństwo maryjne z Apelem Jasnogórskim. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, by zyskać odpust zupełny: dodatkowa okazja do spowiedzi we wtorek i w środę od godz. 17.00 – 18.00. W czwartek po każdej Mszy św. zostaną pobłogosławione zioła i kwiaty.
 
5.Obecnych na Jasnej Górze zachęcamy do zobaczenia multimedialnej wystawy „Śladami Jezusa”. Wystawa mieści się na parkingu obok Domu Pielgrzyma. Szczegóły na plakacie.
 
6.Organizujemy pielgrzymkę na obchody kalwaryjskie na Górę Św. Anny w sobotę 14 września. Zapraszamy do wspólnego wyjazdu. Zapisy w zakrystii. Koszt 30zł.
 
7.„Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na pokrycie bieżących rachunków naszej parafii. W uroczystość Wniebowzięcia NMP kolekta na potrzeby naszej parafii, a po Mszy św. będziemy chcieli wesprzeć ofiarą do puszki ks. Dariusza Flaka, misjonarza z Peru, który przyjedzie do nas na odpust. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na sfinansowanie docieplenia plebanii i zakup nowego kotła.
 
8.Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Stróż oraz Drogi do nieba z dużym i małym drukiem. Biblioteka będzie czynna jeszcze dziś, a od 15 sierpnia będzie przerwa do końca września.