Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś XX niedziela zwykła. O g. 17.15 zapraszamy na niedzielne nieszpory.

2. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom, którzy w ubiegłym tygodniu pielgrzymowali na Jasną Górę. Dziękujemy za włożony trud oraz za modlitwę w naszej intencji. Nabożeństwo na zakończenie pielgrzymki odbędzie się dziś o g. 15.00 w kościele Św. Jana Chrzciciela na Ostrogu. „Bóg zapłać” również tym parafianom, którzy pielgrzymowali duchowo, modląc się za pielgrzymów i uczestnicząc każdego dnia we Mszy św.

3. Rodziców dzieci klas III, które będą się przygotowywać do I Komunii św. informujemy, że dziecko należy zgłosić w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

4. Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę na obchody kalwaryjskie na Górę Św. Anny w sobotę 14 września. Zapisy w zakrystii. Koszt 30zł.

5. W przyszłą niedzielę w naszym sanktuarium będziemy gościć pielgrzymkę z kościoła farnego. Stąd Msza św. o g. 11.00 będzie sprawowana przy ołtarzu polowym, natomiast po południu o g. 14.30 przyjdzie do nas pielgrzymka z kościoła NSPJ.

6. We wtorek 20 sierpnia na parkingu przy naszym kościele odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz akcję „Wyprawka dla dzieci” prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki. Sprzęt można składać na parkingu do g. 12.30 (nie później).

7. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę specjalną na sfinansowanie docieplenia plebanii i zakup nowego kotła. Dziękujemy za indywidualne darowizny przelewane na konto naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta Opolski Wydział Teologiczny.

8. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Stróż oraz Drogi do nieba z dużym i małym drukiem. Biblioteka jest nieczynna do końca września.