Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś w naszej parafii obchodzimy odpust ku czci Narodzenia NMP. Słowo Boże głosi nam o. Jozafat Gohly, franciszkanin z Wrocławia, którego serdecznie witamy. Nie będzie jeszcze dzisiaj Mszy św. o g. 12.30. Nieszpory maryjne z adoracją Najśw. Sakramentu o g. 17.15. Dziś jeszcze o g. 15.00 w Domu Katechetycznym przy parafii NSPJ w Raciborzu odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe grupy „5 Niebieskiej”. W naszej parafii witamy ks. Joachima Pohla, który po 8 latach pracy na misjach w peruwiańskiej dżungli będzie nam duszpastersko posługiwał. Życzymy ks. Joachimowi Bożego błogosławieństwa, zdrowia i szczególnej opieki Matki Najświętszej Maryi.

2. Jutro dzieci i młodzież szkolna wraz z nauczycielami i katechetami rozpoczynają nowy rok szkolny i katechetyczny. Wszystkim życzymy światła i mocy Ducha Św. Zapraszamy na Mszę św. inaugurującą nowy rok szkolny – jutro o g. 8.00. Młodzież oraz kandydatów do Bierzmowania (od kl. 7 wzwyż) zapraszamy na Mszę św. w piątek o g. 19.30.
3. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w domu katechetycznym. Zachęcamy parafian do włączenia się w charytatywną aktywność zespołu.
4. W czwartek o g. 16.45 pierwsza Msza św. szkolna w int. dzieci klas pierwszych, dzieci I-komunijnych oraz klas VI rozpoczynających przygotowanie do Bierzmowania. Prosimy, by dzieci, zwłaszcza klas I, przyniosły plecaki i przybory szkolne do poświęcenia. Od g. 16.00 w czwartek będzie okazja do spowiedzi św. Bardzo prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom o spowiedzi. Po Mszy św. szkolnej odbędzie się pierwsze spotkanie dla klas VI.
5. Rodziców dzieci klas III, które będą się przygotowywać do I Komunii św. informujemy, że dziecko należy zgłosić w kancelarii parafialnej od wtorku do 14 września w godz. 16.00 – 17.00 (oprócz czwartku).
6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o g. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z nabożeństwem o powołania i za powołanych. W piątek o 6.30 Msza św. w int. czcicieli NSPJ, a wieczorem Msza św. zbiorowa z Koronką do Miłosierdzia Bożego. W sobotę od 5.50 różaniec wynagradzający, po nim Msza św. i Godzinki; o g. 17.30 różaniec Róż Różańcowych, o 18.00 Msza św., a po niej spotkanie Róż w salce kominkowej.
7. W sobotę od g. 8.00 miesięczne odwiedziny chorych. Osoby spoza stałej listy prosimy zgłaszać w zakrystii, bądź telefonicznie.
8. Do środy trwa nowenna do Św. Matki Teresy z Kalkuty. Intencje można składać na stoliku pod chórem. Zapraszamy do udziału.
9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość dożynkową. Msza św. dziękczynna w int. żyjących i zmarłych rolników i działkowiczów o g. 9.30. Prosimy o warzywa i owoce do udekorowania ołtarzy. Od przyszłej niedzieli wracamy do Mszy św. o g. 12.30. Za tydzień msza św. o 13.30 z udzielaniem Sakramentu Chrztu św. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w sobotę o g. 19.00 w kościele. W przyszłą niedzielę będziemy gościć przedstawiciela III zakonu paulistów, którzy zaproponują nam Ewangelię na każdy dzień 2020.
10. Srebrnych Jubilatów Małżeńskich ks. Biskup zaprasza do Opola w przyszłą niedzielę na godz. 14.00 do kościoła seminaryjno-akademickiego przy ul. Drzymały 1.
11. Zbiórka dla całej wspólnoty LSO w sobotę o g. 11.00. Spotkanie scholki parafialnej o g. 12.30.
12. Bóg zapłać za złożoną kolektę przeznaczoną na potrzeby naszego sanktuarium. W przyszłą niedzielę kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu i Kurię Diecezjalną.
13. Informujemy, że zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę na obchody kalwaryjskie na Górę Św. Anny w sobotę 14 września. Zapisy w zakrystii. Koszt 30zł.
14. Koło Radia Maryja przy parafii NSPJ organizuje pielgrzymkę do Torunia w dn. 17-18.09.2019. Zapisy u P. Katarzyny. Nr tel. w gablocie.
15. W dn. 14-15 września będzie organizowany festiwal „Spotkałem Pana”. Zapraszamy, zwłaszcza młodych do udziału.
16. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Stróż oraz Drogi do nieba z dużym i małym drukiem. Biblioteka jest nieczynna do końca września.