Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś XXIII niedziela zwykła. W naszej parafii wraz z rolnikami i działkowiczami dziękujemy Bogu za dar chleba oraz za ludzi, którzy dla chleba pracują. O g. 17.15 zapraszamy na nieszpory niedzielne z adoracją Najśw. Sakramentu.
2. Dziś jeszcze o 14.45 będziemy gościć pielgrzymkę z Ocic, a jutro na wieczornej Mszy św. pielgrzymkę z Modzurowa.

3. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w domu katechetycznym. Zachęcamy parafian do włączenia się w charytatywną aktywność zespołu.
4. W czwartek o g. 16.45 Msza św. szkolna. Bardzo prosimy rodziców o przypomnienie tego dzieciom, że czwartkowa Msza św. jest dla dzieci szkolnych, a więc od I – VI klasy.
5. Rodziców dzieci I komunijnych informujemy, że dziecko należy zgłosić w kancelarii parafialnej do 13 września w godz. 16.00 – 17.00 (oprócz czwartku).
6. W piątek przypada Dzień Fatimski. Od g. 17.00 okazja do spowiedzi i dwie części różańca. O g. 18.00 uroczysta Msza, po niej różaniec (część bolesna) i fatimska procesja wokół murów naszego sanktuarium. Serdecznie zapraszamy do udziału, także kandydatów do Bierzmowania i młodzież.
7. Złotych Jubilatów Małżeńskich ks. Biskup zaprasza do Opola w przyszłą niedzielę na godz. 14.00 do kościoła seminaryjno-akademickiego przy ul. Drzymały 1.
8. W sobotę będziemy obchodzić Święto Podwyższenia Krzyża Św. Tego dnia grupa naszych parafian wyjeżdża na Górę Św. Anny na obchody kalwaryjskie. Mamy jeszcze dwa miejsca wolne. Proszę zabrać ze sobą prowiant, składane krzesełko oraz kto ma – książeczkę tzw. Kalwaryjkę i różaniec. Wyjazd z parkingu przy kościele o g. 5.45.
9. W tym tygodniu po Mszy św. wieczornej odbędą się spotkania dla kandydatów do Bierzmowania wspólne dla obydwu grup. W poniedziałek kl. VI, we wtorek kl. VII, w środę kl. I ponadpodstawowa, a w czwartek kl. VIII.
10. W dn. 14-15 września będzie organizowany festiwal „Spotkałem Pana”. Zapraszamy, zwłaszcza młodych do udziału. Szczegóły na plakacie.
11. Zbiórka dla całej wspólnoty LSO w sobotę o g. 11.00. Spotkanie scholki parafialnej o g. 10.00.
12. Bóg zapłać za złożoną kolektę przeznaczoną na Seminarium Duchowne w Opolu i Kurię Diecezjalną. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na docieplenie plebanii i wymianę kotła, a po Mszach św. zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.
13. Informujemy, że w związku z rozpoczęciem prac przy dociepleniu plebanii jest utrudniony dostęp do kancelarii parafialnej. W pilnych sprawach zapraszamy do salki kominkowej o zwykłych godzinach.
14. Dziękujemy rodzinie Torchała za uwicie korony dożynkowej oraz naszym rolnikom i działkowiczom za warzywa i owoce, którymi ozdobiliśmy nasze ołtarze oraz za dary na plebanijny stół „Bóg zapłać”.
15. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, kolejne wydanie Małego Gościa Niedzielnego i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Stróż. Biblioteka jest nieczynna do końca września.
16. Na zakończenie prosimy o słowo przedstawiciela III zakonu paulistów, który zaproponuje nam Ewangelię na każdy dzień 2020.