Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś XXVII niedziela zwykła. O g. 14.45 wyruszamy w pieszej pielgrzymce do kościoła Św. Józefa w Ocicach. Zachęcamy rodziców wraz z dziećmi do udziału oraz wszystkich parafian. Nabożeństwo w Ocicach będzie o godz. 15.30. Osoby, które nie pójdą pieszo, prosimy o przyjechanie do Ocic samochodem. W naszym kościele o 17.15 nabożeństwo różańcowe.

2. Dziś w Raciborzu Diecezjalne obchody Dnia Papieskiego. Zapraszamy do kościoła WNMP (farnego) na godz. 17.30 na koncert Totus Tuus, a o godz. 19.00 będzie Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Rudola Pierskały.

3. Przez cały październik – zapraszamy do modlitwy różańcowej codziennie o g. 17.15. Różaniec dla dzieci I komunijnych będzie w poniedziałki i w czwartki, a dla młodzieży i kandydatów do Bierzmowania w piątki.

4. Msza św. szkolna w czwartek o godz. 16.45, a bezpośrednio po niej modlitwa różańcowa.

5. Jutro nasz Parafialny Zespół Caritas organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd z parkingu przy kościele o 7.30, powrót około 18.00.

6. Duszpasterstwo misyjne zaprasza na jesienne spotkania misyjne. Zaproszenie kierowane jest do wszystkich w jakikolwiek sposób związanych z misjami, którym sprawy misji leżą na sercu. Spotkanie odbędzie się w sobotę w klasztorze Annuntiata. Rozpoczęcie o godz. 10.00, zakończenie ok. 13.30.

7. W przyszłą niedzielę o 13.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu Św. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o g. 19.00 w kościele.

8. Młodzież zapraszamy do sali audiowizualnej na projekcję filmu w sobotę o g. 19.30.

9. W przyszłą niedzielę przypada ostatni w tym roku Dzień Fatimski. Od g. 17.00 dwie części różańca fatimskiego i okazja do sakramentu pokuty, a o 18.00 Msza św. ku czci MB Fatimskiej. Zapraszamy wszystkich do udziału.

10. Bóg zapłać za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na Seminarium Duchowne i instytucje diecezjalne. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na docieplenie plebanii, a po Mszy św. zbiórka do puszek na papieską Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającą edukację dzieci i młodzieży z uboższych rodzin.

11. Również za tydzień z racji „Papieskiej Niedzieli” młodzież naszej parafii będzie sprzedawać papieskie kremówki. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na duszpasterstwo młodzieżowe (wyjazd).

12. Zbiórka dla całej wspólnoty LSO w sobotę o g. 11.00. Spotkanie scholki dziecięcej o g. 10.00.

13. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Stróż oraz kalendarze diecezjalne i misyjne na przyszły rok (6zł). Nasza biblioteka parafialna LOGOS jest już otwarta o stałych porach: w niedzielę 9.00 – 9.30 i w czwartki 17.00 – 18.00.