Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś I Niedziela Adwentu. Przed kościołem, jak co roku, nasza młodzież z rodzicami i ks. Arturem przygotowała kiermasz adwentowy. Zachęcamy więc, by zakupić wieniec adwentowy, ciasteczka i pierniki. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zimowy wyjazd naszej młodzieży. Bardzo dziękujemy młodzieży i rodzicom za zaangażowanie w dekorowanie wieńców. „Bóg zapłać” również rodzinie Torchała za uwicie wieńca do kościoła.
Zapraszamy dziś jeszcze na nabożeństwo popołudniowe o g. 17.15, w czasie którego zostaną poświęcone roratnie lampiony, domowe wieńce adwentowe i wigilijne opłatki. Zostanie również rozstrzygnięty konkurs dla dzieci na najbardziej pomysłowy i najlepiej wykonany lampion roratni.
2. Siostry z Annuntiaty zapraszają jak co roku na Adwentowy Dzień Skupienia: dzisiaj dla kobiet, a 15 grudnia dla mężczyzn. Rozpoczęcie o g. 9.00.

3. Tradycyjnie w okresie adwentu będą odprawiane Msze św. roratnie: w poniedziałek, wtorek i w środę o g. 16.45, a w czwartek i piątek o 6.30; w sobotę roraty dla dorosłych (prosimy, by w soboty przynosić ze sobą świecę zaopatrzoną w okapnik). W ten czwartek wyjątkowo roraty będą o g. 16.45.
4. W środę przypada wspomnienie Św. Barbary. Msza św. żyjących i ++ górników o g. 9.00. Wieczorem po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Raciborskiej. Intencje do nowenny można składać do skrzynki pod figurą NSPJ.
5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 18.00 Msza św. w int. kapłanów oraz o nowe powołania, a po niej nabożeństwo o powołania. W piątek o 6.30 Msza św. w int. czcicieli NSPJ, a wieczorem Msza św. do Miłosierdzia Bożego z koronką. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź dla dzieci w czwartek od g. 16.00, a dla młodzieży i dorosłych w piątek od g. 17.00.
6. W piątek Msza św. dla młodzieży i kandydatów do Bierzmowania o g. 19.30. Zachęcamy młodych do udziału, a rodziców prosimy o przypomnienie.
7. W sobotę o g. 11.00 zapraszamy na Mszę św. dzieci I komunijne oraz ich rodziny. Podczas tej Eucharystii zostaną poświęcone i wręczone dzieciom medaliki.
8. Z radością pragniemy poinformować, że nasz kleryk Wojciech Hejczyk w najbliższą sobotę przyjmie strój duchowny – sutannę, a w niedzielę zostanie przez Ks. Biskupa ustanowiony akolitą. Prosimy o modlitwę w int. przygotowujących się do kapłaństwa i życia zakonnego.
9. W niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. To dzień naszej modlitwy w int. dzieci poczętych oraz rodzin oczekujących dziecka i pragnących mieć potomstwo. O g. 11.00 Msza św. w int. Dzieci Maryi, które odnowią swoje przyrzeczenia i przyjmą medalik NMP. O 17.15 będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP oraz adorować Najśw. Sakrament.
10. Również w niedzielę w ośrodku rekolekcyjnym w Miedoni odbędzie się kolejne SPOTKANIE RODZINNE. Rozpoczęcie o g. 16.00. Szczegóły na plakacie.
11. Członków Rady Parafialnej zapraszamy na spotkanie do salki kominkowej w niedzielę o g. 15.30.
12. W piątek od g. 9.00 będziemy wywozić liście z placu kościelnego. Prosimy Panów o pomoc.
13. Zbiórka dla LSO w sobotę o g. 11.00. Spotkanie dla scholki dziecięcej w sobotę o g. 10.00.
14. Odwiedziny chorych i starszych w tym miesiącu będą w sobotę 21 grudnia.
15. W zakrystii dostępne już są świece na wigilijny stół (czerwone i białe): mała 5zł, a duża 12zł. Są też opłatki – opak. 5zł. Parafialny Zespół Caritas zachęca, by wesprzeć osoby starsze i samotne darem w postaci środków czystości albo produktami żywnościowymi z dłuższą datą ważności. Dary te prosimy składać do specjalnie oznaczonego pudła z przodu kościoła.
16. W tym tygodniu mamy wolne intencje mszalne. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.
17. Bóg zapłać za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na Seminarium w Opolu i Kurię Diecezjalną. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii, a po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby naszych braci chrześcijan z krajów byłego Związku Radzieckiego, na tzw. Kościoły Wschodnie.
18. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny (6zł), Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: nowy Różaniec i Anioł Stróż oraz kalendarze misyjne i diecezjalne na przyszły rok. Są również modlitewniki Droga do nieba z małym i dużym drukiem. Zachęcamy również do korzystania z parafialnej biblioteki LOGOS.