Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. To dzień naszej modlitwy w int. dzieci poczętych oraz rodzin oczekujących dziecka i pragnących mieć potomstwo. To również patronalne święto Dzieci Maryi. O g. 11.00 Msza św. w int. Dzieci Maryi, które odnowią swoje przyrzeczenia i przyjmą medalik NMP. O 17.15 zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP oraz na adorację Najśw. Sakramentu.

2. Dziś jeszcze spotkanie dla Członków Rady Parafialnej o g. 15.30 w salce kominkowej, a ośrodku rekolekcyjnym w Miedoni kolejne SPOTKANIE RODZINNE. Rozpoczęcie o g. 16.00. Szczegóły na plakacie.

3. W okresie adwentu zapraszamy na Msze św. roratnie: w poniedziałek, wtorek i w środę o godz. 16.45, a w czwartek i piątek o 6.30; w sobotę roraty dla dorosłych (prosimy, by w soboty przynosić ze sobą świecę zaopatrzoną w okapnik). Młodzież i kandydaci do Bierzmowania mają swoje roraty w piątek o g. 19.30.

4. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Raciborskiej. Intencje do nowenny można składać do skrzynki pod figurą NSPJ.

5. W sobotę o g. 19.00 w kościele odbędzie się katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, których dzieci będą ochrzczone w II święto Bożego Narodzenia.

6. Młodzież zapraszamy na miesięczne czuwanie, które odbędzie się w sobotę o g. 20.00 w klasztorze ANNUNTIATA.

7. Zbiórka dla LSO w sobotę o g. 16.

8. Informujemy, że dziś w Seminarium Duchownym w Opolu nasz kleryk Wojciech Hejczyk został przez Ks. Biskupa ustanowiony akolitą; wczoraj przyjął strój duchowny – sutannę. Prosimy o modlitwę w int. przygotowujących się do kapłaństwa i życia zakonnego.

9. Bardzo dziękujemy Panom, którzy ofiarnie pracowali przy załadunku i wywózce liści z placu kościelnego oraz tym, którzy odkurzali w kościele gzymsy i ołtarze. „Bóg zapłać” za poświęcony czas i siły.

10. W zakrystii są świece na wigilijny stół (mała 5zł, a duża 12zł) oraz opłatki – opak. 5zł. Parafialny Zespół Caritas zachęca, by wesprzeć osoby starsze i samotne darem w postaci środków czystości albo produktami żywnościowymi z dłuższą datą ważności. Dary te prosimy składać do specjalnie oznaczonego pudła z przodu kościoła.

11. W tym tygodniu mamy cztery wolne intencje mszalne. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.

12. Na weekend majowy przyszłego roku chcemy zorganizować 4-dniową pielgrzymkę do Barda Śl., Wambierzyc, Karpacza, Bautzen (w Niemczech) i Świdnicy. Koszt 830zł. Szczegóły na plakacie i na stronie parafialnej. Zapisy wraz z zaliczką 200zł w zakrystii. Prosimy też o wpłacanie zaliczki na wyjazd do Gruzji (450 zł) do 18 grudnia.

13. Bóg zapłać za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na potrzeby naszej parafii; dziś jeszcze po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby naszych braci chrześcijan z krajów byłego Związku Radzieckiego, na tzw. Kościoły Wschodnie. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.

14. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny (6zł), Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Stróż oraz kalendarze misyjne i diecezjalne na przyszły rok. Są również modlitewniki Droga do nieba z małym i dużym drukiem. Zachęcamy również do korzystania z parafialnej biblioteki LOGOS.