Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś Niedziela Św. Rodziny. Przez wstawiennictwo Matki Najśw. Maryi i Św. Józefa modlimy się w int. rodzin naszej parafii. O g. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo w int. rodzin naszej parafii.

2. We wtorek kończymy Stary Rok kalendarzowy. Msza św. z nabożeństwem dziękczynnym o godz. 16.30. Przed północą od g. 23.30 będzie półgodzinna adoracja Najśw. Sakramentu. Zapraszamy, by w taki sposób wejść w Nowy Rok kalendarzowy.

3. W środę – Nowy Rok. Tego dnia przypada Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju. Jest to święto nakazane, a więc każdy katolik powinien uczestniczyć we Mszy św. Nie będzie w Nowy Rok pierwszej Mszy św. o g. 6.30. O g. 17.15 nieszpory kolędowe z modlitwą o pokój na całym świecie.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Od stycznia Msza św. w I czwartek miesiąca z nabożeństwem za powołanych i o nowe powołania w Kościele będzie sprawowana o g. 8.00. W piątek o 6.30 Msza św. w int. czcicieli NSPJ, a wieczorem Msza św. zbiorowa do Miłosierdzia Bożego. W sobotę o 5.50 różaniec wynagradzający, o 6.30 Msza św., a po niej Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

5. Od jutra będą kontynuowane odwiedziny kolędowe (z przerwą w Sylwestra i Nowy Rok). W uroczystość Trzech Króli będzie drugi termin dodatkowej kolędy. Kto z ważnych przyczyn nie może kolędy przyjąć w wyznaczonym czasie, to prosimy zgłosić adres w zakrystii. Ze względu na kolędę kancelaria parafialna będzie czynna rano do g. 8.30 oraz w soboty do g. 9.30.

6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę na weekend majowy przyszłego roku do Barda Śl., Wambierzyc, Karpacza, Bautzen (w Niemczech) i Świdnicy. Koszt 830zł. Szczegóły na plakacie i na stronie parafialnej. Zapisy wraz z zaliczką 200zł w zakrystii. Osoby zapisane do Gruzji proszone są o podejście do zakrystii po odbiór kart informacyjnych.

7. W tym tygodniu mamy wolne intencje mszalne. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.

8. Bóg zapłać za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu i Kurię Diecezjalną.

9. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny (6zł), Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii kalendarze misyjne i diecezjalne na przyszły rok. Są również modlitewniki Droga do nieba z małym i dużym drukiem.