Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś II niedziela po Bożym Narodzeniu. O g. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo.

2. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Jest to dzień modlitwy i materialnego wsparcia misji w Kościele. Jutro dzieci z grupy s. Elżbiety w misyjnej inscenizacji przybliżą nam tematykę misyjną, a po Mszach św. jako kolędnicy misyjni będą kwestować na potrzeby dzieci z krajów misyjnych. Jutrzejsza kolekta również zostanie przeznaczona na misje. W kościele Św. Mikołaja o g. 18.00 koncert kolęd i pastorałek.

3. Jutro będziemy święcić wodę, kredę i mirrę. Zachęcamy, by przynieść naczynko na wodę i zabrać do domu wodę poświęconą. Jutro też na zakończenie Mszy św. będzie możliwość zabrania do domu poświęconego „zestawu Trzech Króli” (węgielek, mirra i kreda) za 1,50zł. Żeby wystarczyło dla wszystkich, prosimy jednego przedstawiciela rodziny o podejście do przodu.

4. Od jutra będą kontynuowane odwiedziny kolędowe. Ze względu na kolędę kancelaria parafialna będzie czynna rano do g. 8.30 oraz w soboty do g. 9.30. Tym, u których kolęda już była dziękujemy za wspólną modlitwę i spotkanie oraz za złożone ofiary. Przypominamy również, że dla rodzin, którym termin kolędy koliduje z ważnymi sprawami, będzie kolęda dodatkowa: jutro od g. 15.00 i w sobotę 25 stycznia od g. 10.00. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii bądź telefonicznie.

5. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Raciborskiej. Intencje do nowenny proszę składać do skrzynki pod figurą NSPJ.

6. W sobotę o g. 17.30 modlitwa różańcowa Róż Różańcowych, o 18.00 Msza św. w int. Róż, a po niej spotkanie opłatkowe w salce kominkowej. Dla młodzieży w sobotę czuwanie w klasztorze Annuntiata – rozpoczęcie o g. 20.00.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Chrztu Pana Jezusa. Podczas Mszy św. o godz. 13.30 będziemy udzielać Sakramentu Chrztu Św. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o g. 19.00 w kościele.

8. We wtorek w godz. 17.00 – 17.30 w domu katechetycznym nasz Parafialny Zespół Caritas będzie pełnił dyżur. Osoby, które potrzebowałyby wsparcia prosimy o zgłaszanie się.

9. W tym tygodniu są wolne intencje mszalne (jutro g. 8.00 oraz wtorek, czwartek i niedziela godz. 6.30). Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.

10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Barda Śl., Wambierzyc, Karpacza, Bautzen (w Niemczech) i Świdnicy. Szczegóły na plakacie i na stronie parafialnej. Zapisy wraz z zaliczką 200zł w zakrystii.

11. Bóg zapłać za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na potrzeby Seminarium w Opolu i Kurii Diecezjalnej. Za tydzień kolekta na pokrycie bieżących rachunków parafii.

12. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny (6zł), Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii są również modlitewniki Droga do nieba z małym i dużym drukiem. Zachęcamy również do korzystania z parafialnej biblioteki LOGOS.