Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś Święto Chrztu Pana Jezusa w Jordanie. Zachęcamy, by podejść do chrzcielnicy i przeżegnać się wodą święconą, a wspominając naszych rodziców, chrzestnych i księdza, który nam Chrztu udzielił, osobiście podziękujmy za łaskę wiary. Dzisiejszą niedzielą kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia, a rozpoczynamy I część okresu zwykłego w roku kościelnym. Z racji odwiedzin kolędowych nie będzie dzisiaj i w przyszłą niedzielę popołudniowego nabożeństwa.

2. Dziś w kościele NSPJ o g. 15.00 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek.

3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie opłatkowe Grupy Misyjnej.

4. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Raciborskiej. Intencje do nowenny prosimy składać do skrzynki pod figurą NSPJ.

5. W piątek przypada 48 rocznica śmierci Ks. Proboszcza Alojzego Spyrki. Zapraszamy na wieczorną Mszę św., która będzie sprawowana w Jego intencji.

6. W sobotę rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do udziału we Mszy św. w ciągu tygodnia, podczas których będziemy się modlić o jedność Chrystusowego Kościoła.

7. Od jutra będą kontynuowane odwiedziny kolędowe. Rodziny, które nie były obecne na swojej kolędzie, a chciałyby jeszcze przyjąć księdza, proszone są o zgłoszenie adresu w zakrystii, bądź telefonicznie. Kolęda dodatkowa w sobotę 25 stycznia od godz. 10.00. Tym, u których kolęda już była dziękujemy za wspólną modlitwę, spotkanie i za złożone ofiary.

8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Barda Śl., Wambierzyc i Karpacza. Szczegóły na plakacie i na stronie parafialnej. Zapisy wraz z zaliczką 200zł w zakrystii. Natomiast osobom zapisanym na pielgrzymkę do Gruzji przypominamy o wpłacie raty na konto biura podróży i prosimy o składanie deklaracji z danymi w zakrystii.

9. Mamy w tym tygodniu wolne intencje mszalne (wtorek, czwartek i piątek o g. 6.30) Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.

10. Bóg zapłać za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na pokrycie bieżących rachunków parafii. Dziękujemy również za ofiary misyjne składane naszym dzieciom w Trzech Króli – dzieci w skarbonkach nazbierały 4671zł. W przyszłą niedzielę kolekta pokolędowa na sfinansowanie nowych drzwi do kościoła.

11. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny (6zł), Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Stróż. Są jeszcze modlitewniki Droga do nieba z małym i dużym drukiem. W związku ze zbliżającym się świętem MB Gromnicznej zachęcamy do zakupienia świecy-gromnicy. Świece są w zakrystii po 7zł. Zachęcamy również do korzystania z parafialnej biblioteki LOGOS.