Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś III Niedziela Zwykła jest Niedzielą Słowa Bożego. Zachęcamy do lektury Pisma św. i naszych katolickich czasopism. O g. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe – niedzielne nieszpory z adoracją Najśw. Sakramentu.

2. Dekanalne Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na comiesięczne „Spotkania Rodzinne”. Najbliższe spotkanie odbędzie się dziś o g. 16.00 w klasztorze „Annuntiata”.

3. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Raciborskiej. Intencje do nowenny prosimy składać do skrzynki pod figurą NSPJ.

4. Rodziców naszych ministrantów i młodych, którzy wyjeżdżają z ks. Arturem do Zakopanego zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w środę o g. 19.00 w sali audiowizualnej na II piętrze.

5. W czwartek, po przerwie feryjnej, zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną, która w tym semestrze będzie sprawowana wg nowego porządku, tzn. o g. 18.00. Od g. 17.15 będzie okazja do spowiedzi. Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom o spowiedzi i Mszy św. i zarazem ponawiamy zachętę do udziału w czwartkowej Eucharystii, która jest dla dzieci od klasy I – VI.

6. Młodzież i kandydatów do Bierzmowania zapraszamy w piątek o g. 19.30 na nabożeństwo w kościele, a później na film do sali audiowizualnej.

7. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O g. 5.50 różaniec wynagradzający, o 6.30 Msza św., a po niej Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Z racji zbliżającego się nowego miesiąca zapraszamy do Sakramentu Pokuty. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. i dodatkowo w sobotę od 17.00 do 18.00.

8. W sobotę od g. 8.00 z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych i starszych w parafii. Osoby spoza stałej listy prosimy zgłosić w zakrystii, bądź telefonicznie. Zachęcamy też do korzystania z posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., którzy w każdą niedzielę zanoszą Pana Jezusa chorym i seniorom naszej parafii.

9. W przyszłą niedzielę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu czcimy Jezusa Chrystusa – Światłość świata oraz Matkę Bożą Gromniczną. Na Mszę św. prosimy przynieść ze sobą gromnicę zaopatrzoną w okapnik, którą na nowo poświęcimy. W zakrystii są jeszcze gromnice do kupienia (7zł). Podczas Mszy św. o 11.00 zostaną poświęcone świece i przekazane dzieciom pierwszokomunijnym. Do udziału w tej Eucharystii zapraszamy również rodziców naszych dzieci i bliskich. Święto Ofiarowania Pańskiego jest również Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą i ofiarą do puszek po Mszy św. będziemy wspierać zakonny klauzurowe.

10. Zbiórka dla scholki dziecięcej w sobotę o g. 11.00, a dla LSO pokolędowe spotkanie również w sobotę o g. 14.00.

11. Bóg zapłać za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu i Kurię Diecezjalną.

12. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny (6zł), Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Stróż. Zachęcamy również do korzystania z parafialnej biblioteki LOGOS.