Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś Święto Ofiarowania Pańskiego. Czcimy Jezusa Chrystusa – Światłość świata oraz Matkę Bożą Gromniczną. Dziś także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą i ofiarą do puszek po Mszy św. wspieramy zakonny klauzurowe. O g. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo z procesją światła. Prosimy, by przynieść na nabożeństwo gromnicę zaopatrzoną w okapnik.

2. W poniedziałek przypada wspomnienie Św. Błażeja, Biskupa i Męczennika. Po Mszy św. będziemy udzielać błogosławieństwa gardła ku czci Św. Błażeja.

3. W środę wspomnienie Św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy. Prosimy, by na Mszę św. przynieść chleb i wodę do poświęcenia ku czci Św. Agaty. Po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Raciborskiej. Intencje do nowenny prosimy składać do skrzynki pod figurą NSPJ.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek Msza św. z nabożeństwem za powołanych i o nowe powołania w Kościele o g. 8.00. W piątek o 6.30 Msza św. w int. czcicieli NSPJ, a wieczorem Msza św. zbiorowa do Miłosierdzia Bożego z Koronką. Z racji nowego miesiąca zapraszamy do spowiedzi. Dodatkowa okazja w piątek i w sobotę od godz. 17.00 do 18.00.

5. W czwartek zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną o g. 18.00. Od g. 17.15 będzie okazja do spowiedzi. Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom o spowiedzi i Mszy św. i zarazem ponawiamy zachętę do udziału w czwartkowej Eucharystii.

6. Młodzież i kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na Mszę św. w piątek o g. 19.30. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi dla młodzieży.

7. W sobotę o 17.30 różaniec Róż Różańcowych, o 18.00 Msza św., a po niej spotkanie w salce kominkowej.

8. W przyszłą niedzielę o g. 13.30 Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chrztu Św. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o g. 19.00 w kościele.

9. Osoby zapisane na majową pielgrzymkę do Barda Śl., Wambierzyc i Karpacza prosimy o wpłatę kolejnej raty – 300zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegóły na plakacie i na stronie parafialnej.

10. Zbiórka dla LSO w sobotę o g. 11.00. Natomiast scholkę dziecięcą zapraszamy na poczęstunek i film w sobotę o g. 12.00.

11. Bóg zapłać za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na Seminarium Duchowne w Opolu i Kurię Diecezjalną. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.

12. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny (6zł), Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Stróż. Zachęcamy również do korzystania z parafialnej biblioteki LOGOS.