Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś V Niedziela Zwykła. O g. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe – niedzielne nieszpory.

2. We wtorek przypada wspomnienie NMP z Lourdes. O g. 10.00 będzie Msza św. z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych i błogosławieństwem lourdzkim. Wszystkich seniorów naszej parafii oraz chorych, których można do kościoła przywieźć zapraszamy do udziału. Prosimy krewnych i sąsiadów o przywiezienie chorych i starszych do kościoła albo o zgłoszenie osoby, którą możemy busikiem przywieźć. Po Mszy św. nasz Parafialny Zespół Caritas organizuje poczęstunek dla chorych i starszych w salce kominkowej.

3. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Raciborskiej. Intencje do nowenny prosimy składać do skrzynki pod figurą NSPJ.

4. W czwartek zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną o g. 18.00. Pół godziny przed Mszą św. okazja do spowiedzi. Prosimy rodziców o zachęcanie dzieci do udziału w czwartkowej Eucharystii.

5. W ty tygodniu odbędą się spotkania formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania z grupy I: w poniedziałek kl. VI, we wtorek kl. VII, w środę kl. I ponadpodstawowa, a w czwartek kl. VIII. Spotkania odbędą się w salce domu katechetycznego o g. 18.40. Na spotkanie kandydaci przynoszą dzienniczki z aktualnymi wpisami udziału we Mszy św. i potwierdzoną miesięczną spowiedzią. Spotkania dla grupy II odbędą się w przyszłym tygodniu.

6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Siostrę Prowincjalną naszych Sióstr z Annuntiaty – s. Dolores, która skieruje do nas misyjne słowo, a po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na misyjne potrzeby klasztoru Annuntiata. s. Dolores będzie również promować swoją książkę „Boże Narodzenie w Afryce”.

7. W piątek ministranci i młodzież naszej parafii wyjeżdżają z ks. Arturem do Zakopanego. Wyjazd z parkingu przy kościele o g. 14.45. Wyjeżdżającym życzymy bezpiecznej drogi i pięknych przeżyć. W związku z wyjazdem nie będzie w tym tygodniu piątkowego spotkania oraz zbiórki ministranckiej i dla scholki.

8. Osoby zapisane na majową pielgrzymkę do Barda Śl., Wambierzyc i Karpacza prosimy o wpłatę kolejnej raty – 300zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegóły na plakacie i na stronie parafialnej.

9. Bóg zapłać za złożoną dziś kolektę na potrzeby naszej parafii. Pragniemy poinformować, że w ostatnim czasie po kapitalnym remoncie została oddana do użytku salka katechetyczna, gdzie odbywają się spotkania dla kandydatów do Bierzmowania. Aktualnie są remontowane toalety w domu katechetycznym na I piętrze. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne podziękowanie. Za tydzień kolekta na opłacenie bieżących rachunków naszej parafii.

10. Składających zeznania podatkowe PIT zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz osób chorych, na Caritas albo fundację ochrony życia. Szczegóły i nr KRS na stronie parafialnej.

11. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny (6zł), Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Stróż. Zachęcamy również do korzystania z parafialnej biblioteki LOGOS.