Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś VI Niedziela Zwykła. Dziękujemy s. Prowincjalnej z Annuntiaty – s. Dolores za misyjne słowo i świadectwo życia zakonnego. Dziś po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na misyjne potrzeby klasztoru Annuntiata. Zachęcamy również do zakupienia książki „Boże Narodzenie w Afryce”. O g. 17.15 zapraszamy na misyjne nabożeństwo popołudniowe prowadzone przez nasze Siostry.
2. Dekanalne Duszpasterstwo Rodzin zaprasza dziś na g. 16.00 do klasztoru Annuntiata na comiesięczne „Spotkania Rodzinne”.

3. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Raciborskiej. Intencje do nowenny prosimy składać do skrzynki pod figurą NSPJ.
4. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców dzieci I komunijnych w kościele.
5. W czwartek zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną o g. 18.00. Pół godziny przed Mszą św. okazja do spowiedzi. Prosimy rodziców o zachęcanie dzieci do udziału w czwartkowej Eucharystii.
6. W ty tygodniu odbędą się spotkania formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania z grupy II: w poniedziałek kl. VI, we wtorek kl. VII, w środę kl. I ponadpodstawowa, a w czwartek kl. VIII. Spotkania odbędą się w salce domu katechetycznego o g. 18.40. Na spotkanie kandydaci przynoszą dzienniczki z aktualnymi wpisami udziału we Mszy św. i potwierdzoną miesięczną spowiedzią.
7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 14.30 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu w ramach tzw. Czterdziestogodzinnego nabożeństwa przed rozpoczynającym się Wielkim Postem. Porządek 3-dniowej adoracji podany jest w „Liście Parafialnym”, w gablocie i na stronie parafialnej.
8. W przyszłą niedzielę odbędzie się uroczystość poświęcenia tablicy upamiętniającej Bł. Ks. Ryszarda Henkesa, męczennika w obronie wiary i ludzkiej godności. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa o g. 12.00 w kościele NSPJ w Raciborzu.
9. Scholkę dziecięcą zapraszamy na spotkanie w sobotę o g. 11.00, a LSO w sobotę o g. 15.00.
10. Osoby zapisane na majową pielgrzymkę do Barda Śl., Wambierzyc i Karpacza prosimy o wpłatę kolejnej raty – 300zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegóły na plakacie i na stronie parafialnej.
11. Bóg zapłać za złożoną dziś kolektę na opłacenie bieżących rachunków naszej parafii. Za wszelkie ofiary, także te przelewane na konto parafii, składamy serdeczne podziękowanie. Za tydzień kolekta na zakup opału do kościoła i domu katechetycznego.
12. Składających zeznania podatkowe PIT zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz osób chorych, na Caritas albo fundację ochrony życia. Szczegóły i nr KRS na stronie parafialnej.
13. W imieniu dyrekcji i grona pedagogicznego naszej SP nr 18 zapraszamy rodziców i dzieci na „Dzień otwarty” w najbliższy wtorek w godz. 16.30 – 18.30.
14. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny (6zł), Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Stróż. Zachęcamy również do korzystania z parafialnej biblioteki LOGOS.