Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś V Niedziela Wielkanocna. O g. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

2. Każdego dnia o g. 17.15 w naszym kościele są majówki połączone z koronką do Miłosierdzia Bożego i suplikacjami w int. powstrzymania epidemii oraz o deszcz. Zapraszamy do udziału. Jednocześnie przypominamy, że naszym w kościele może być 41 osób, a na zewnątrz bez ograniczeń zachowując bezpieczną odległość 2m.

3. W środę zapraszamy na I w tym roku nabożeństwo fatimskie. Od g. 17.00 będzie odmawiana modlitwa różańcowa (II i III część), będzie również okazja do spowiedzi św. O g. 18.00 uroczysta Msza św., a po niej I część Różańca. Procesji z figurką MB Fatimskiej tym razem nie będzie.

4. Informujemy, że jest już możliwość przyjęcia sakramentu pokuty w kościelnych konfesjonałach, ale z obowiązkową maseczką na ustach i nosie. Natomiast komunię św. prosimy, by przyjmować postawie stojącej i na rękę; osoby przyjmujące do ust prosimy, by podchodziły na końcu.

5. Przypominamy również, że do 24 maja w mocy pozostaje dyspensa Biskupa od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej i świątecznej, a czas Komunii wielkanocnej trwa od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej włącznie.

6. W imieniu Ks. Dziekana Wydziału Teologicznego UO zwracamy się do potencjalnych studentów, zwłaszcza tegorocznych maturzystów, aby zapoznali się z ofertą studiów na Wydziale Teologicznym w Opolu. Natomiast młodszą młodzież, po szkole podstawowej, zapraszamy po podjęcia edukacji w 4–letnim Diecezjalnym Liceum Ogólnokształcącym w Raciborzu. Zapisy drogą mailową na stronie Liceum. Szczegóły w gablocie i w Liście Parafialnym.

7. Ojciec Święty Franciszek prosi, aby czwartek 14 maja uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Do modlitwy w podanej intencji włączą się również - zgodnie z własną wiarą i tradycją - przedstawiciele różnych religii, aby w ten sposób zjednoczyć całą ludzkość we wspólnym błaganiu o ustanie pandemii i przezwyciężenie jej konsekwencji. Zachęcamy więc do włączenia się w tą inicjatywę.

8. W czwartek przypada Święto Św. Macieja, Apostoła, zaś w sobotę Święto Św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, patrona Polski.

9. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Ziemi Św., która miała się odbyć w listopadzie tego roku informujemy, że ze względu na nadzwyczajną sytuację związaną z epidemią na świecie termin wyjazdu zostaje przesunięty na czas po świętach wielkanocnych przyszłego roku. Wstępna data to 10 – 17 kwietnia 2021.

10. „Bóg zapłać” za przelewane ofiary na konto naszej parafii oraz za te składane w kościele. Informujemy, że po renowacji do naszego kościoła wróciły kolejne żyrandole i kilka kinkietów. Koszt tej renowacji to kolejne 12 000zł. Bardzo dziękujemy sponsorowi za ufundowanie renowacji jednego żyrandola (6 000zł). Do odnowienia pozostało jeszcze 9 kinkietów. Koszt jednego to 1200zł. Na ten cel będzie przeznaczona kolekta specjalna w przyszłą niedzielę.

11. Prasa katolicka jest wyłożona na stoliku z tyłu kościoła. Zachęcamy do lektury.