Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna.

2. Każdego dnia o g. 17.15 zapraszamy na nabożeństwa majowe połączone z koronką do Miłosierdzia Bożego i suplikacjami w int. powstrzymania epidemii oraz o deszcz. Jednocześnie przypominamy, że naszym w kościele od dzisiaj mogą być 62 osoby, a na zewnątrz bez ograniczeń zachowując bezpieczną odległość 2m. W kościele prosimy zajmować tylko te miejsca, które są oznaczone kolorową kartą z numerem.

3. Informujemy również, że jest już możliwość przyjęcia sakramentu pokuty w kościelnych konfesjonałach, ale z obowiązkową maseczką na ustach i nosie. Natomiast Komunię św. prosimy, by przyjmować postawie stojącej i na rękę; osoby przyjmujące do ust prosimy, by podchodziły na końcu.

4. Przypominamy też, że do 24 maja w mocy pozostaje dyspensa Biskupa od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej i świątecznej, a czas Komunii wielkanocnej trwa od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej włącznie.

5. Od jutra do środy będziemy obchodzić tzw. Dni Krzyżowe, podczas których będziemy się modlić o błogosławieństwo w pracy na roli i działkach oraz o dobrą pogodę. Z racji stanu epidemii nie będzie procesji, a modlitwy będą odprawiane podczas majówki.

6. Jutro przypada 100-lecie urodzin Św. Jana Pawła II. W naszym kościele Msza św. dziękczynna za życie i pontyfikat Św. Jana Pawła II w poniedziałek o g. 9.00. Zachęcamy również do oglądania w telewizji programów z tą rocznicą związanych: dzisiaj w TVP1 o g. 20.05 orędzie kard. Stanisława Dziwisza; jutro o g. 7.00 w TVP1 Msza św. sprawowana przez Papieża Franciszka przy grobie Św. Jana Pawła II, o g. 18.00 w TVP1 widowisko muzyczne «Santo subito – Prorok naszych czasów» , a o godz. 20.05 w TVP1 Papież Franciszek skieruje do Polaków swoje słowo.

7. W imieniu Ks. Dziekana Wydziału Teologicznego UO zwracamy się do potencjalnych studentów, zwłaszcza tegorocznych maturzystów, aby zapoznali się z ofertą studiów na Wydziale Teologicznym w Opolu. Natomiast młodszą młodzież, po szkole podstawowej, zapraszamy po podjęcia edukacji w 4–letnim Diecezjalnym Liceum Ogólnokształcącym w Raciborzu. Zapisy drogą mailową na stronie Liceum. Szczegóły w gablocie.

8. „Bóg zapłać” za przelewane ofiary na konto naszej parafii oraz za te składane w kościele. Dzisiejszą kolektę specjalną chcemy przeznaczyć na sfinansowanie renowacji żyrandoli i kinkietów w kościele. Za wszelką ofiarność serdecznie dziękujemy. W przyszłą niedzielę złożymy ofiarę jako jałmużnę postną z całego roku, którą przekażemy Ks. Biskupowi na dzieła miłosierdzia w naszej diecezji.

9. „Bóg zapłać” również Panom, którzy w minionym tygodniu odkurzali ołtarze, ambonę
i gzymsy w kościele, a także Paniom i Paniom, którzy każdego tygodnia sprzątają i odkażają nasz kościół. Dziękujemy za poświęcony czas i siły.

10. Prasa katolicka jest wyłożona na stoliku z tyłu kościoła. Zachęcamy do lektury.