Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś XVIII Niedziela Zwykła. O g. 17.15 zapraszamy na wieczorną modlitwę Kościoła – niedzielne nieszpory, a o 19.30 w kościele NSPJ – Raciborski Wieczór Uwielbienia.

2. Dziś w kościele parafialnym albo oo. Franciszkanów możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami, tzn.: a) być w stanie łaski uświęcającej i przyjąć Komunię św.; b) nawiedzić kościół; c) odmówić Ojcze nasz… i wyznanie wiary; d) odmówić dowolną modlitwę w intencjach Ojca Św.; e) wykluczyć wszelkie przywiązanie do grzechu.

3. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Raciborskiej.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek wieczorna Msza św. w int. kapłanów naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, po Mszy św. nabożeństwo o powołania; w piątek rano Msza św. w int. czcicieli NSPJ, a wieczorem Msza św. zbiorowa do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do udziału oraz do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Dodatkowa okazja do spowiedzi w piątek od g. 17.00 – 18.00.

5. W sobotę o 17.30 różaniec Róż Różańcowych, a o 18.00 Msza św. w int. Róż.

6. W przyszłą niedzielę o 13.30 Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chrztu Św. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o g. 19.00 w kościele.

7. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na potrzeby Seminarium w Opolu i Kurii Diecezjalnej. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii.

8. W minionym tygodniu została odnowiona figura MB w grocie za kościołem. Bardzo dziękujemy P. Hubertowi Joszko za te społeczne prace – „Bóg zapłać”. W kościele natomiast zostały wymienione klęczniki w ławkach. Koszt użytego materiału to 4600zł. Dziękujemy również Panom Henrykowi i Damianowi Zbeczka oraz Panom, którzy im pomagali.

9. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii książeczki „Drogi do nieba” z dużym i małym drukiem.

10. Przypominamy, że nasza parafialna biblioteka jest czynna o zwykłych porach, a więc w czwartki 17.00 – 18.00 i w niedzielę 9.00 – 9.30.