Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś w naszej parafii obchodzimy odpust ku czci Narodzenia NMP. Msze św. przy ołtarzu polowym o g. 9.30 i suma w int. Parafian i dobrodziejów kościoła o g. 11.00. Słowo Boże głosi nam ks. Waldemar Musioł, Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego w naszej opolskiej kurii, którego bardzo serdecznie w naszym sanktuarium witamy.
2. Mszy św. o g. 12.30 dzisiaj jeszcze nie będzie dzisiaj. Natomiast zapraszamy na nieszpory maryjne z adoracją Najśw. Sakramentu o g. 17.15.
3. Kino Bałtyk zaprasza na film „Najświętsze Serce”. Projekcja dziś o g. 14.00.

4. We wtorek przypada Święto Narodzenia NMP. Na wieczornej Mszy św. będziemy gościć pielgrzymkę z parafii w Modzurowie.
5. Dzieci klas IV, które przygotowują się do I Komunii św. będą mieć próby przed uroczystością w środę i czwartek o g. 18.40. Uczestniczących w próbach obowiązują maseczki.
6. W czwartek o g. 18.00 Msza św. szkolna, na którą zapraszamy dzieci klas I – VI. Prosimy, by dzieci, zwłaszcza klas I, przyniosły plecaki i przybory szkolne do poświęcenia. Od g. 17.30 będzie okazja do spowiedzi św. Bardzo prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom o miesięcznej spowiedzi i czwartkowej Mszy św. szkolnej. Młodzież zapraszamy do Sali audiowizualnej na film w piątek o 19.30.
7. Rodziców kandydatów do Bierzmowania z kl. I i II szkoły ponadpodstawowej zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w piątek o 18.40 w kościele.
8. W sobotę o 17.30 różaniec Róż Różańcowych, o 18.00 Msza św., a po niej spotkanie w salce kominkowej. Serdecznie zapraszamy.
9. Na Górze Św. Anny od czwartku do niedzieli będzie trwał odpust kalwaryjski ku czci Podwyższenia Krzyża Św. Msza św. na rozpoczęcie obchodów kalwaryjskich w sobotę o 7.30, a nabożeństwo ze świecami o g. 19.00. W tym roku, ze względu na pandemię, zachęcamy do indywidualnego pielgrzymowania.
10. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość dożynkową. Msza św. dziękczynna w int. żyjących i zmarłych rolników i działkowiczów o g. 9.30. W piątek wieczorem albo w sobotę rano prosimy o warzywa i owoce do udekorowania ołtarzy. Od przyszłej niedzieli wracamy do Mszy św. o g. 12.30. Tego dnia przypada również Dzień Fatimski. Od g. 17.00 okazja do spowiedzi i dwie części różańca. O g. 18.00 uroczysta Msza, po niej różaniec (część chwalebna) i fatimska procesja wokół murów naszego sanktuarium. Serdecznie zapraszamy do udziału.
11. Za tydzień Msza św. o 13.30 z udzielaniem Sakramentu Chrztu św. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w sobotę o g. 19.00 w kościele.
12. Zbiórka dla całej wspólnoty LSO w sobotę o g. 11.00. Spotkanie scholki parafialnej o g. 10.00.
13. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Gruzji proszone są o zgłaszanie się do zakrystii – od poniedziałku – w celu otrzymania zwrotu zaliczki.
14. „Bóg zapłać” za złożoną kolektę przeznaczoną na potrzeby naszego sanktuarium. W przyszłą niedzielę kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu i Kurię Diecezjalną, a po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.
15. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, kolejne wydanie Małego Gościa Niedzielnego i List Parafialny. W zakrystii: Drogi do nieba z dużym i małym drukiem. Dziś także gościmy przedstawiciela III zakonu paulistów, który zaproponuje nam Ewangelię na każdy dzień 2021.