Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś XXIV Niedziela Zwykła. W naszej parafii wraz z rolnikami i działkowiczami dziękujemy Bogu za dar chleba oraz za ludzi, którzy dla chleba pracują. Dziś także przypada Dzień Fatimski. Od g. 17.00 okazja do spowiedzi i dwie części różańca. O g. 18.00 uroczysta Msza, po niej różaniec (część chwalebna) i fatimska procesja wokół murów naszego sanktuarium. Serdecznie zapraszamy do udziału.

2. W poniedziałek Święto Podwyższenia Krzyża Św. Podczas Mszy św. odbędzie się zbiórka przeniesiona z Wielkiego Piątku na rzecz kościołów w Ziemi Św.
3. We wtorek i w środę o 18.40 odbędą się kolejne próby dla dzieci klas IV, które przygotowują się do I Komunii św. Prosimy, by dzieci przyniosły książeczki Droga do nieba. Uczestniczących w próbach obowiązują maseczki. W środę po próbie ok. g. 19.30 zapraszamy rodziców dzieci I komunijnych na spotkanie do kościoła.
4. Dzieci Maryi zapraszamy na spotkania do domu katechetycznego w środy o g. 16.00.
5. W czwartek o g. 18.00 Msza św. szkolna. Prosimy rodziców o przypominanie dzieciom o miesięcznej spowiedzi i czwartkowej Mszy św. szkolnej.
6. Kandydaci do Bierzmowania z kl. I i II szkoły ponadpodstawowej będą mieć próbę przed uroczystością w kościele NSPJ w czwartek o g. 19.00, a w piątek o 19.00 też w kościele NSPJ będzie dla nich spowiedź.
7. W przyszłą niedzielę uroczystość I Komunii św. o g. 10.45. W sobotę od 14.00 – 15.30 będzie dla dzieci spowiedź, zaś w piątek o 18.40 prosimy rodziców dzieci komunijnych o posprzątanie kościoła i placu kościelnego. Ze względów sanitarnych na Mszy św. I komunijnej w przyszłą niedzielę o 10.45, w kościele poza dziećmi, mogą być jedynie rodzice i rodzeństwo. Parafian prosimy o udział w Eucharystii o innej godzinie, a zaproszonych gości do udziału na zewnątrz kościoła.
8. Miesięczne czuwanie dla młodzieży odbędzie się w sobotę o g. 20.00 w kościele NSPJ.
9. Zbiórka dla całej wspólnoty LSO w sobotę o g. 11.00. Spotkanie scholki dziecięcej o g. 10.00.
10. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Gruzji proszone są o zgłaszanie się do zakrystii w celu otrzymania zwrotu zaliczki.
11. Na prośbę Urzędu Miasta informujemy o spotkaniach Pana Prezydenta Miasta z mieszkańcami Raciborza. Terminarz spotkań wywieszony jest w gablotce.
12. „Bóg zapłać” za złożoną kolektę przeznaczoną na Seminarium Duchowne w Opolu i Kurię Diecezjalną. Dziś jeszcze po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu. W przyszłą niedzielę kolekta na remont obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych.
13. Dziękujemy rodzinie Torchała za uwicie korony dożynkowej oraz naszym rolnikom i działkowiczom za warzywa i owoce, którymi ozdobiliśmy nasze ołtarze oraz za dary na plebanijny stół „Bóg zapłać”. Dziękujemy również Paniom za udekorowanie ołtarzy.
14. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Małegy Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Anioł Stróż i Różaniec oraz Drogi do nieba z dużym i małym drukiem.