Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś XXV Niedziela Zwykła. W naszej parafii uroczystość I Komunii Św. – 60 dzieci przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa. Nabożeństwo popołudniowe dziś wyjątkowo o g. 16.30. Przez najbliższy tydzień zapraszamy dzieci wraz z rodziną do udziału we Mszy św. o g. 18.00.

2. We wtorek będziemy przeżywać uroczystość Bierzmowania. Msza św., podczas której młodzi przyjmą Bierzmowanie o g. 18.00 przy ołtarzu polowym. Od g. 17.40 nabożeństwo do Ducha Św. W poniedziałek o g. 19.00 ostatnia próba przed uroczystością. Okazja do spowiedzi dla rodziców i krewnych w poniedziałek od g. 16.30 do 18.00.

3. Dzieci Maryi zapraszamy na spotkanie do domu katechetycznego w środę o g. 16.00.

4. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Raciborskiej.

5. W czwartek o g. 18.00 Msza św. szkolna. Prosimy rodziców o przypominanie dzieciom o miesięcznej spowiedzi i Mszy św. Po Mszy św. szkolnej odbędzie się pierwsze spotkanie i zapisy kandydatów do Bierzmowania z klasy VI.

6. Odpowiedzialnych za kręgi pielgrzymującej MB Szensztackiej i wszystkich zainteresowanych Ruchem Szensztackim zapraszamy na spotkanie formacyjne z o. Romualdem, które odbędzie się w środę o g. 19.00 w Ocicach. W programie nabożeństwo, konferencja i spotkanie przy stole. Jest możliwość pojechania busikiem. Chętnych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

7. Młodych chcących się modlić kanonami w duchu Taize zapraszamy w piątek o g. 19.00 do kaplicy pod kościołem NSPJ.

8. Rodziców dzieci klas III, które będą się przygotowywać do I Komunii św. zapraszamy do kancelarii parafialnej. Informujemy, że dziecko należy zgłosić osobiście. Zapisy od piątku do 1 października w godz. 16.00 – 17.00.

9. Zbiórka dla całej wspólnoty LSO w sobotę o g. 11.00. Spotkanie scholki dziecięcej o g. 10.00.

10. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 286 rocznicę poświęcenia naszego kościoła, tzw. Kiermasz. O g. 9.30 Msza św. w int. Parafian, budowniczych i fundatorów oraz za ++ Parafian i dobrodziejów.

11. „Bóg zapłać” za złożoną kolektę przeznaczoną na remont obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszego kościoła.

12. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec oraz Drogi do nieba z dużym i małym drukiem.