Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś XXVI Niedziela Zwykła. W naszej parafii obchodzimy 284 rocznicę poświęcenia kościoła, tzw. Kiermasz. O g. 9.30 Msza św. w int. Parafian, budowniczych i fundatorów oraz za ++ Parafian i dobrodziejów. Nabożeństwo popołudniowe o g. 17.15.

2. Dzieci Maryi i chętne dziewczęta, które chciałyby do grupy wstąpić zapraszamy na spotkania z s. Elżbietą w domu katechetycznym w środy o g. 16.00.
3. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Raciborskiej.
4. Od czwartku przez cały październik – zapraszamy do modlitwy różańcowej o g. 17.15. Różaniec prowadzony przez dzieci I komunijne w poniedziałki i czwartki. W czwartek po Różańcu o g. 18.00 Msza św. szkolna, zaś Msza św. młodzieżowa w piątek o g. 19.30.
5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o g. 8.00 Msza św. z nabożeństwem o powołania i za powołanych. W piątek o 6.30 Msza św. w int. czcicieli NSPJ, a wieczorem Msza św. zbiorowa. Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Msza św. W sobotę od 5.50 różaniec wynagradzający, po nim Msza św. i Godzinki.
6. W sobotę od g. 8.00 miesięczne odwiedziny chorych. Osoby spoza stałej listy prosimy zgłaszać w zakrystii, bądź telefonicznie.
7. Rodziców dzieci klas III, które będą się przygotowywać do I Komunii św. zapraszamy do kancelarii parafialnej. Informujemy, że dziecko należy zgłosić osobiście. Zapisy do piątku w godz. 16.00 – 17.00.
8. Od poniedziałku w godzinach kancelaryjnych będziemy zapisywać intencje mszalne na przyszły rok. W pierwszej kolejności zapraszamy osoby, które będą przeżywać jubileusze małżeńskie i ważne rocznice. Kancelaria czynna jest codziennie, oprócz czwartku, po Mszach św., w sobotę od 8.30 – 10.00, jednak w najbliższą sobotę ze względu na odwiedziny chorych będzie czynna od 12.00 – 13.00.
9. Również od poniedziałku w kościele farnym będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. w ciągu dnia (15.15 – 17.15). Dyżury w konfesjonale będą pełnić księża z raciborskiego dekanatu. Plan spowiedzi jest zamieszczony w gablocie.
10. W przyszłą niedzielę o g. 16.00 w klasztorze Annuntiata odbędzie się spotkanie rodzinne.
11. Zbiórka dla kandydatów na ministrantów w sobotę o g. 11.00, dla ministrantów młodszych o 12.00 film, a dla starszych ministrantów i lektorów spotkanie z filmem o g. 19.00. Spotkanie scholki dziecięcej w sobotę o g. 10.00. Zachęcamy, zwłaszcza dzieci po I Komunii św. do wstąpienia do grona ministrantów albo do scholki dziecięcej.
12. „Bóg zapłać” za złożoną kolektę na potrzeby naszego. W przyszłą niedzielę kolekta na Seminarium Duchowne i Kurię Diecezjalną, a po Mszach Św. zbiórka na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze, przeniesiona z uroczystości Św. Apostołów Piotra i Pawła. Ks. Biskup Ordynariusz składa serdeczne podziękowania za ofiary na rzecz poszkodowanych przez wybuch w Bejrucie (nasza parafia przekazała 6000zł). Dziękujemy też dzieciom I komunijnym i ich rodzicom za ofiary na rzecz dzieci z krajów misyjnych: w 36 kopertach było 916,35zł.
13. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec, Drogi do nieba z dużym i małym drukiem oraz kalendarze naszej diecezji i kalendarze misyjne (do powieszenia na ścianę).