Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś XXIX Niedziela Zwykła, która rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny.

2. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w naszym kraju, zostały zaostrzone przepisy dotyczące udziału wiernych we Mszy św. i nabożeństwach. Biorąc pod uwagę metraż naszego kościoła (617m2) informujemy, że jednocześnie w liturgii może brać udział 155 osób. Bardzo prosimy o zakładanie maseczek na nos i usta oraz o zachowanie porządku przy przyjmowaniu Komunii św. – przy ołtarzu chrztu Pana Jezusa udzielamy Komunii św. tylko do ust, w pozostałych miejscach tylko na rękę. W dni powszednie, zwłaszcza na porannej Mszy św. prosimy, by najpierw przystępowały osoby przyjmujące na rękę, a na końcu ci którzy przyjmują do ust.

3. Codziennie od g. 17.00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu, o 17.15 różaniec ze śpiewem suplikacji w int. zatrzymania pandemii. Zapraszamy więc do wspólnej modlitwy. Decyzję o udziale dzieci i młodzieży w różańcu i Mszy św. szkolnej pozostawiamy w gestii rodziców.

4. Spotkania dziecięcych grup parafialnych ministrantów, scholki i dzieci Maryi zostają zawieszone do odwołania.

5. Nowenna do Matki Bożej Raciborskiej w środę po różańcu.

6. W środę po Mszy św. wieczornej o g. 18.40 spotkanie dla rodziców dzieci I-komunijnych.

7. W kancelarii parafialnej zapisujemy intencje mszalne na przyszły rok. Zachęcamy, by każda rodzina ofiarowała Mszę św. jedną za żyjących, a drugą za zmarłych z rodziny. Kancelaria czynna jest codziennie, oprócz czwartku, po Mszach św., a w sobotę od 8.30 – 10.00.

8. „Bóg zapłać” za złożoną kolektę na Misje w Kościele. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

9. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii czasopisma: Różaniec i Anioł Stróż oraz kalendarze naszej diecezji i kalendarze misyjne (do powieszenia na ścianę po 7zł).