Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś XXX Niedziela Zwykła.

2. W związku z przepisami sanitarnymi dotyczącymi „strefy czerwonej” informujemy, że we Mszy św. i nabożeństwach w naszym kościele może jednocześnie brać udział 88 osób. Osoby, które są w słabszej kondycji zdrowotnej prosimy o pozostanie w domu i udział we Mszy transmitowanej w mediach. Przypominamy, że wszystkich oprócz głównego celebransa, obowiązują maseczki i prosimy o zachowanie porządku przy przyjmowaniu Komunii św. – przy ołtarzu chrztu Pana Jezusa udzielamy Komunii św. tylko do ust, w pozostałych miejscach tylko na rękę. W dni powszednie, zwłaszcza na porannej Mszy św. prosimy, by najpierw przystępowały osoby przyjmujące na rękę, a na końcu ci którzy przyjmują do ust.

3. Codziennie od g. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, o 17.15 różaniec ze śpiewem suplikacji w int. zatrzymania pandemii. Zapraszamy więc do wspólnej modlitwy. Decyzję o udziale dzieci i młodzieży w różańcu i Mszy św. szkolnej pozostawiamy w gestii rodziców.

4. Spotkania dziecięcych grup parafialnych ministrantów, scholki i dzieci Maryi są zawieszone do odwołania.

5. Nowenna do Matki Bożej Raciborskiej w środę po różańcu.

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w porządku niedzielnym (nie będzie jednak Mszy św. o g. 13.30). Ze względu na epidemię nie będzie tym razem nieszporów w kaplicy i procesji, ale o g. 15.00 przy krzyżu obok grobów kapłanów odbędzie się nabożeństwo i różaniec za zmarłych. W Dzień Zaduszny Mszy św. na cmentarzu również nie będzie.

7. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty, by w I tygodniu listopada zyskać odpust zupełny za zmarłych. Okazja do spowiedzi w dni powszednie pół godziny przed Mszą św. Dodatkowo w piątek i w sobotę od 16.30. Spowiedź dla dzieci i kandydatów do Bierzmowania w czwartek od 16.30. Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom i młodzieży o miesięcznej spowiedzi.

8. Przy bocznych ołtarzach zostały wyłożone karteczki na listopadowe zalecki. Wypełnione kartki składamy w zakrystii. Bardzo prosimy, by nazwiska zmarłych pisać drukowanymi literami. Kolejność wyczytywania będzie według kolejności składania. Za składane przy tej okazji ofiary na remontowe potrzeby w parafii serdeczne „Bóg zapłać”.

9. W tym tygodniu mamy wolne intencje mszalne. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.

10. Kancelaria parafialna z racji epidemii będzie nieczynna. Prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy, jednak w pilnych sprawach, związanych z pogrzebem, można do kancelarii przyjść.

11. „Bóg zapłać” za złożoną kolektę na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu i potrzeby Kurii Diecezjalnej.

12. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, kolejne wydanie Małego Gościa Niedzielnego i List Parafialny. W zakrystii czasopisma: kalendarze naszej diecezji i kalendarze misyjne (do powieszenia na ścianę po 7zł).