Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś XXXII niedziela zwykła. O g. 17.15 modlitwa różańcowa za zmarłych.

2. W związku z zaostrzeniem przepisów dotyczących stanu epidemicznego, Ks. Biskup Ordynariusz wydał nowy dekret regulujący kwestie liturgiczne i duszpasterskie (treść dekretu na stronie parafialnej). Od soboty 07.11.2020r. w naszym kościele, może być jednocześnie 41 osób. Bardzo prosimy, aby zajmować miejsca oznaczone kolorową kartką. Przelicznik ten nie obowiązuje na placu kościelnym. Natomiast obowiązuje zasada dystansowania się i maseczki ochronne.

3. W dni powszednie o g. 17.00 będziemy rozpoczynać adorację Najśw. Sakramentu w int. zatrzymania epidemii, o 17.45 będziemy śpiewać suplikacje i modlić się o pokój w naszej ojczyźnie. W tym czasie będzie też okazja do spowiedzi św.

4. Przypominamy, że w tym roku Penitencjaria Apostolska daje możliwość zyskania odpustu zupełnego za zmarłych przez cały listopad. Stąd zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty.

5. W środę przypada nasze narodowe święto – rocznica odzyskania niepodległości. Zapraszamy Parafian do wspólnego dziękczynienia za wolną Polskę, wypraszając jednocześnie pomyślność dla niej. Uroczysta Msza św. w int. ojczyzny o g. 9.00. Zachęcamy do wywieszenia naszej narodowej flagi.

6. Nowenna do Matki Bożej Raciborskiej w środę po Mszy św.

7. W piątek o 19.30 zapraszamy do kościoła młodzież na modlitwę adoracyjną.

8. Kancelaria parafialna czynna jest trybie telefonicznym i mailowym, jednak w pilnych sprawach, związanych z pogrzebem, można do kancelarii przyjść. W celu zamówienia intencji mszalnej prosimy o telefon.

9. „Bóg zapłać” za złożoną kolektę na potrzeby naszej parafii. Dziś jeszcze po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Kościoła w Republice Środkowoafrykańskiej w ramach Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii, osoby, które uczestniczą we Mszy św. poprzez transmisję prosimy o ofiary na konto naszej parafii. Dziękujemy też za ofiary składane z wypominkami.

10. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Stróż oraz kalendarze naszej diecezji i kalendarze misyjne.

11. Informujemy, że raciborska firma Tokai COBEX Polska oferuje wsparcie finansowe przy wymianie kotła węglowego na gazowy. Proces wymiany powinien nastąpić do 30 kwietnia 2021r. Osoby zainteresowane odsyłamy do informacji znajdującej się w gablocie i prosimy o kontakt z działem BHP i ochrony środowiska tej firmy (informacja).