Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś w ostatnią niedzielę Roku Kościelnego obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ta uroczystość to patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Naszym szafarzom, lektorom, ministrantom i kandydatom dziękujemy za służbę przy ołtarzu i życzymy dalszej gorliwości i wytrwałości. Msza św. w int. wszystkich ministrantów o godz. 11.00. „Bóg zapłać” ks. Arturowi za duszpasterską troskę o naszych ministrantów.

2. Również w tym tygodniu od g. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu w int. zatrzymania epidemii, o 17.45 będziemy śpiewać suplikacje i modlić się o pokój w naszej ojczyźnie. W tym czasie będzie też okazja do spowiedzi św. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty, zwłaszcza dzieci i młodzież, tym bardziej że przed nami Adwent – czas radosnego wyczekiwania na przyjście Pana Jezusa.

3. Nowenna do Matki Bożej Raciborskiej – w środę po Mszy św. wieczornej. Intencje do nowenny można składać do skrzynki pod figurą NSPJ.

4. Raciborski Wieczór Uwielbienia odbędzie się w przyszłą sobotę o 19.30 w kościele NSPJ.

5. W sobotę od g. 8.00 będziemy odwiedzać naszych chorych i seniorów z posługą sakramentalną, którzy o to poproszą. Bardzo więc prosimy rodzinę i sąsiadów o pomoc w skontaktowaniu się z nami. Jednocześnie przypominamy, że obecni w domu podczas wizyty księdza są zobowiązani do założenia maseczki.

6. Za tydzień rozpoczynamy okres Adwentu i nowy rok liturgiczny w Kościele. W związku z tym, jak każdego roku, rusza Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W zakrystii są już dostępne świece Caritas na wigilijny stół (duże po 12zł i małe po 5 zł) oraz opłatki.

7. Kancelaria parafialna do końca miesiąca będzie czynna jest trybie telefonicznym i mailowym, jednak w pilnych sprawach, związanych z pogrzebem, można do kancelarii przyjść. W celu zamówienia intencji mszalnej prosimy o kontakt telefoniczny.

8. W tym tygodniu mamy wolne intencje mszalne: w czwartek o 6.30 i w sobotę o 6.30. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.

9. „Bóg zapłać” za złożoną kolektę na potrzeby naszej parafii. Dziś jeszcze po Mszach św. będzie się zbiórka do puszek na renowację katedry w Opolu. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na zakup opału do kościoła i budynków parafialnych. Osoby, które uczestniczą we Mszy św. poprzez transmisję prosimy o ofiary na konto naszej parafii i za złożone serdecznie dziękujemy.

10. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, adwentowe wydanie Małego Gościa Niedzielnego i List Parafialny. W zakrystii: kalendarze naszej diecezji i kalendarze misyjne.