Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś VI Niedziela Zwykła – ostatnia przed Wielkim Postem. Od g. 14.30 – bezpośrednio po Mszy św. – rozpoczniemy tzw. Czterdziestogodzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem. Adoracja Najśw. Sakramentu będzie do godz. 17.50. W poniedziałek i wtorek adoracja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9.00 i będzie trwać do wieczornej Eucharystii. O g. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i okazja do spowiedzi św. Zachęcamy grupy parafialne oraz mieszkańców poszczególnych ulic do włączenia się w tę modlitwę. Porządek adoracji podany jest w gablotce i na parafialnej stronie.

2. Dziś także rozpoczyna się 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech to będzie szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa.

3. Dziś jeszcze odbędzie się „Spotkanie Rodzin” w ramach Eucharystii w kościele Św. Mikołaja o g. 14.00.

4. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Będziemy pamiętać, że to czas rozważania Męki Chrystusa i naszego nawrócenia. Stąd każdy katolik powinien w tym okresie podjąć uczynki pokutne i powstrzymać się od udziału w zabawach tanecznych. W Środę Popielcową Msze św. będą sprawowane: 6.30, 9.00, 11.00, 16.00, 18.00 i 19.30. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły (ilościowy i jakościowy) oraz abstynencja od napojów alkoholowych.

5. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, za udział w których można zyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny:
• Droga Krzyżowa dla dzieci – w czwartek o 17.30 i o 18.00 Msza św. szkolna
• Droga Krzyżowa dla dorosłych z zaleckami – w piątek o g. 17.00
• Droga Krzyżowa dla kandydatów do Bierzmowania i młodzieży – w piątek o g. 19.30
• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o g. 17.00

6. W sobotę od g. 8.00 z posługą duszpasterską odwiedzimy chorych i starszych. Osoby spoza stałej listy prosimy zgłosić w zakrystii albo telefonicznie.

7. Miesięczne czuwanie dla młodzieży w sobotę o g. 20.00 w kościele NSPJ.

8. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczną się 4-dniowe rekolekcje wielkopostne. Bardzo prosimy, by zarezerwować sobie czas na rekolekcyjne spotkania. Msza św. z g. 13.30 będzie o g. 13.45.

9. W tym tygodniu mamy wiele wolnych intencji mszalnych. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.

10. Składających zeznania podatkowe PIT zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz osób chorych, na Caritas albo fundację ochrony życia. Szczegóły i nr KRS na stronie parafialnej.

11. „Bóg zapłać” za złożoną kolektę na potrzeby naszej parafii i za ofiary przelewane na konto parafialne. W Środę Popielcową złożymy wielkopostną jałmużnę, a w przyszłą niedzielę kolekta specjalna na zakup opału.

12. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” oraz „Listu Parafialnego”. W zakrystii czasopismo mamy książeczki „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem.