Please update your Flash Player to view content.

1. Przeżywamy dziś XVIII Niedzielę Zwykłą. O g. 17.15 zapraszamy na wieczorną modlitwę Kościoła – niedzielne nieszpory.

2. W środę przypada Święto Przemienienia Pańskiego – zachęcamy do udziału we Mszach św. w ciągu tygodnia, zwłaszcza tych, którzy czas urlopu i wakacji przeżywają w domu.

3. W czwartek przypada I czwartek miesiąca. Na Mszę św. poranną zapraszamy wspólnotę „Margaretek”, zaś wieczorem po Mszy św. będzie adoracja Najśw. Sakramentu w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

4. Zachęcamy również, by wybrać się na pielgrzymkowy szlak do Częstochowy. Tegoroczna XXXI Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 18 – 23 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Szczegóły na plakacie.

5. Siostry z Annuntiaty zapraszają dziewczęta na rekolekcje, które odbędą się w dniach 05 – 09 sierpnia. Szczegóły tych spotkań zamieszczone są w gablotce.

6. W sobotę o g. 19.00 w kościele odbędzie się nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy będą chrzcić swoje dzieci w przyszłą niedzielę.

7. Zapowiedzi przedślubne:
• Marcelina Mosiądz z Raciborza – Grzegorz Sawicki z Raciborza – zap. II
• Anna Olejarnik z Raciborza – Marek Krawczyk z Raciborza – zap. II
• Jolanta Strzeduła z Pietraszyna – Marcin Michalczyk z Rybnika – zap. III

8. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na potrzeby diecezji i naszego Seminarium Duchownego. W przyszłą niedzielę kolekta będzie na potrzeby parafii.

9. Czasopisma: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „List Parafialny”. W zakrystii: wakacyjne (podwójne) wydania czasopism „Różaniec” i „Anioł Stróż” oraz „Miłujcie się”.