Please update your Flash Player to view content.

1. Przeżywamy XXII Niedzielą Zwykłą. O g. 11.00 będziemy gościć pielgrzymów z kościoła Farnego, a o godz. 14.30 pielgrzymów z parafii NSPJ. Obydwie Msze św. będą sprawowane przy ołtarzu polowym. O g. 17.15 zapraszamy na wieczorną modlitwę Kościoła – nieszpory.

2. Jutro przypada wspomnienie Bł. Bronisławy, patronki naszej diecezji. O g 17.30 różaniec grupy misyjnej, podczas Eucharystii wieczornej będziemy gościć pielgrzymów ze Studziennej. Po Mszy św. spotkanie Ruchu Maitri w domu katechetycznym.

3. W czwartek, po wakacyjnej przerwie, zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Mszę św. szkolną o g. 16.45. Godzinę przed Mszą św. spowiedź św. dla dzieci. Podczas tej Eucharystii zostaną poświęcone przybory szkolne. W szczególny sposób na tę Eucharystię zapraszamy pierwszoklasistów. Po Mszy św. szkolnej spotkanie Dzieci Maryi z grupy ponadpodstawowej. Młodzież (w tym gimnazjalistów) zapraszamy na Mszę św. inaugurującą nowy rok szkolny i katechetyczny w piątek o g. 19.30. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi św.

4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek na Mszę św. poranną zapraszamy wspólnotę „Margaretek”, zaś wieczorem po Mszy św. będzie adoracja Najśw. Sakramentu w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W piątek rano Msza św. w int. czcicieli NSPJ, natomiast wieczorem Msza św. zbiorowa do Miłosierdzia Bożego. W sobotę o g. 6.00 różaniec wynagradzający, a następnie Msza św.; o 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu i różaniec Róż Różańcowych. Po Mszy św. spotkanie dla Róż Różańcowych w Domu Katechetycznym.

5. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas i wszystkich, którzy chcieliby w to dzieło się zaangażować.

6. W sobotę od g. 8.00 miesięczne odwiedziny chorych. Osoby spoza stałej listy prosimy zgłaszać w zakrystii, bądź telefonicznie.

7. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy będą chrzcić swoje dzieci w niedzielę 14 września, będzie już w tę sobotę o g. 19.00 w kościele. W przyszłą niedzielę o g. 13.30 Msza św. w int. rocznych dzieci z miesiąca września.

8. W przyszłą niedzielę przypada w naszej parafii odpust ku czci Narodzenia NMP. Msze św. o g. 9.30 i 11.00 będą sprawowane przy ołtarzu polowym. Nie będzie Mszy św. o g. 12.30. Zapraszamy parafian i gości na odpustowe uroczystości. Suma odpustowa o g. 11.00 z procesją w int. wszystkich parafian.

9. Zapowiedzi przedślubne:
• Angelika Dębska z Sosnowca – Rafał Smolak z Raciborza – zap. II
• Teresa Bolsęga ze Słupnic – Łukasz Zielonka z Raciborza – zap. III
• Anna Zielińska z Raciborza – Krzysztof Herok z Raciborza – zap. III

10. „Bóg zapłać” za złożoną dzisiaj kolektę przeznaczoną na potrzeby ogólnodiecezjalne i na Seminarium Duchowne w Opolu. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.

11. Czasopisma: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, nasz „List Parafialny”. Ponadto w zakrystii jest czasopismo „Różaniec” i dla dzieci „Anioł Stróż” oraz „Miłujcie się”.