Please update your Flash Player to view content.

1. Dzisiejsze Święto Podwyższenia Krzyża św. jest w naszej parafii zarazem uroczystością dożynkową. Dziękujemy Bogu za dar chleba i za wszystkich, którzy dla naszego chleba pracują. Msza św. o g. 9.30 będzie sumą dożynkową sprawowaną w int. naszych rolników i działkowiczów. O g. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo. Przypominamy też, że w każdą niedzielę po Mszy św. o g. 8.00 w ramach tzw. ogniska modlitwy, odmawiany jest różaniec w int. młodego pokolenia. Zachęcamy, by włączyć się do tej modlitwy.

2. W środę 17 września będziemy przeżywać 75-rocznicę napaści sowietów na Polskę. Zapraszamy do udziału we Mszy św. o g. 12.00 w int. wszystkich poległych Sybiraków.

3. W czwartek przypada Święto Św. Stanisława Kostki, Patrona dzieci i młodzieży. Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną ze specjalnym dla nich błogosławieństwem o g. 16.45, a młodzież w piątek na g. 19.30.

4. W sobotę 20 września będzie organizowany wyjazd do Nysy na Misyjny Zjazd Dzieci. Chętne dzieci, za zgodą rodziców, proszone są o zgłoszenie się do s. Gabrieli. Koszt przejazdu 20 zł.

5. W sobotę o g. 19.30 w klasztorze Annuntiata rozpocznie się Czuwanie dla młodzieży. Serdecznie zapraszamy młodych do udziału.

6. Również w sobotę 20 września Miasto Racibórz będzie organizować zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka odbędzie się na placu obok hipermarketu E.Leclerc oraz na Ostrogu po przeciwnej stronie kościoła w godz. 8.00 – 15.00.

7. W przyszłą niedzielę na Górze Św. Anny odbędą się dożynki diecezjalne. Uroczysta suma pod przewodnictwem Ks. Bpa Rudolfa Pierskały o g. 11.00 w Grocie Lurdzkiej. W tym roku dożynkom przewodniczy dekanat Tworków.

8. W sobotę 04 października będzie organizowany wyjazd na diecezjalną pielgrzymkę Róż Różańcowych do Winowa k. Opola. Osoby chętne spośród naszych Róż prosimy o zgłoszenie się do ks. Jacka.

9. Zapowiedzi przedślubne:
• Iwona Kałuża z Rydułtów – Łukasz Soika z Raciborza (II)
• Marta Dziula z Mysłowic – Mikołaj Siedlok z Raciborza (II)
• Zofia Szewczyk z Żor – Wojciech Budzan z Raciborza (II)
• Aleksandra Madetko z Raciborza – Bartosz Furman z Raciborza (II)

10. „Bóg zapłać” za złożoną dziś ofiarę na budowę kościołów w naszej diecezji oraz jałmużnę postną z całego roku, dziś także po Mszach św. przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu. W przyszłą niedzielę kolektę przeznaczymy na zakup opału do kościoła i budynków parafialnych.

11. Z czasopism jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, nasz „List Parafialny”. Ponadto w zakrystii jest czasopismo „Różaniec” i dla dzieci „Anioł Stróż” oraz kalendarze misyjne na przyszły rok (5zł).