Please update your Flash Player to view content.

Nasza Parafia rodziną dla rodziny z Aleppo

       Od ponad pięciu lat toczy się wojna w Syrii. Według różnych szacunków zginęło od 250 000 a 500 000 osób. Pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 milionów dzieci. 80% Syryjczyków żyje w ubóstwie, co trzecie gospodarstwo domowe jest zadłużone. Odpowiedzią na tę dramatyczną sytuację jest program Caritas Polska „Rodzina Rodzinie”, który polega na objęciu wsparciem konkretnej rodziny w Syrii lub Libanie, którym „grozi śmierć z powodu głodu lub wojny”. Jest to też odpowiedź na apel papieża Franciszka o przyjęcie rodzin syryjskich przez parafie. Pierwsza rodzina syryjska została objęta pomocą przez abp Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Episkopatu Polski. Inicjując ten program Arcybiskup powiedział, że „jest to gest solidarności Kościoła katolickiego w Polsce”.

       Nasza parafia będzie rodziną dla małżeństwa z Aleppo. Mąż nazywa się Issa Salloum Ibrahim, a jego żona Amal Hanna Hanna. Jest to bardzo biedna rodzina, bez źródeł dochodu i bez pracy. W wojnie stracili cały swój dobytek oraz dom. Potrzebują żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga oraz pieniędzy na opłacenie kosztów związane z wynajmem mieszkania i opału na zimę. Dużym wydatkiem jest także dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną. Przez 6 miesięcy nasza parafia będzie wspierała finansowo tę rodzinę i przekazywała kwotę 510 złoty miesięcznie, która pozwoli tej rodzinie dalej żyć. Zbiórka na ten cel odbędzie się w niedzielę 26 lutego 2017r. po Mszach św. Mamy nadzieję, że dzięki ofiarności parafian uda się zebrać tę kwotę. Zbiórką zajmie się wspólnota Ruchu „Maitri”, której za tę inicjatywę dziekujemy.