Please update your Flash Player to view content.

 

 

 

 

 

                     Spot reklamowy

 

      Idea Marszów dla Życia i Rodziny jako sposobu podkreślania wartości rodziny, jej wyjątkowości i ważności w społeczeństwie zrodziła się w roku 2005, a już rok później dobył się w Warszawie pierwszy Marsz. Każdego roku ta radosna manifestacja przywiązania do wartości małżeństwa i rodziny oraz życia ludzkiego, które należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci przyciąga tysiące osób zarówno w samej Warszawie, która w tym roku przystępuje już do dwunastej edycji Marszu jak i w wielu innych miastach Polski.

      Na przestrzeni lat bowiem w organizację Marszów zaangażowanych było ponad 160 miast i miejscowości w całym kraju. W tym roku cieszymy się z przyłączenia do tej inicjatywy aż dziesięciu nowych miast (Węgorzewo, Rabka Zdrój, Jarosław, Janów Lubelski, Pszczyna, Żywiec, Dukla, Włocławek, Siemiatycze, Gryfice). Marsze dla Życia i Rodziny w roku 2017 odbywać się będą pod hasłem „Czas na Rodzinę”, a termin, który będzie łączył większość zaangażowanych w organizację miast to 11 czerwca, chociaż pierwsze odbywały się już w marcu, a kolejne będą także na przełomie kwietnia i maja. Niezbędne informacje na ten temat można znaleźć również na stronie marsz.org. Obserwując wydarzenia ostatnich miesięcy można oczywiście stwierdzić, że marszów ( i strajków) nam nie brak – zwłaszcza takich o przygnębiającym, obrazoburczym, czy uwłaczającym naszej godności i inteligencji charakterze. Niemniej ciągle brak jest wydarzeń, które pokażą piękno rodziny, radość z bycia razem, doniosłość relacji małżeńskich i rodzicielskich oraz wielką potrzebę zatroszczenia się najsłabszych i najbardziej bezbronnych - dzieci nienarodzone.

       Przypominanie rządzącym o ciągle nieprzerwanej procedurze mordowania trojga dzieci dziennie w polskich szpitalach niezmiennie jest naszym największym zaangażowaniem i polem walki o rodzinę. Rodzina bowiem silna będzie tylko wtedy, kiedy każdy zostanie przyjęty z miłością. Zamiast domagać się źle pojętej wolności za cenę życia, pragniemy nieustannie podkreślać konieczność jego ochrony w rodzinie. Czas na rodzinę to komunikat dla każdego, komu jej dobro leży i powinno leżeć na sercu. Czyli zarówno samym członkom rodziny, którzy winni tak gospodarować czasem aby jak najwięcej zainwestować go w rodzinę, aby była priorytetowa pośród wszystkich ludzkich relacji i zaangażowania, jak i dla rządzących, którym jej dobro powinno wyznaczać kierunki podejmowanych działań. Marsz natomiast, to doskonała okazja aby wybrzmiała potrzeba zwrócenia się w stronę rodziny, odbudowania szacunku dla niej, pokazania jej piękna i radości jak płynie z relacji między małżonkami, rodzicami i dziećmi, dziadkami wnukami…

To prawdziwe święto rodzin, podczas którego objawia się jak wielkim szczęściem jest żyć w rodzinie i ją pielęgnować.