Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszej parafii przeżywamy tzw. Niedzielę Pastoralną – gościmy ks. diakona Tobiasza Dyląga z WSD w Opolu, który głosi nam Słowo Boże.

2. Dziś po południu jesteśmy zaproszeni na kolejny Marsz dla życia i Rodziny. Rozpoczęcie na Rynku o g. 15.00, a zakończenie w naszym kościele Matki Bożej. Zachęcamy całe rodziny do licznego udziału w tym wydarzeniu, gdyż naszą obecnością damy wyraz poparcia dla wartości związanych z szacunkiem dla życia i promocją normalnej wizji rodziny. O g. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo do NSPJ z modlitwą o powołania i za powołanych.

3. We wtorek przypada Dzień Fatimski. Od g. 17.00 dwie części różańca i okazja do spowiedzi św. O godz. 18.00 uroczysta Msza św. z procesją fatimską wokół murów naszego kościoła. Serdecznie zapraszamy do udziału rodziny naszej parafii.

4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała i Krwi Chrystusa. Główna Msza św., po której pójdziemy w eucharystycznej procesji, będzie o g. 9.00 przy ołtarzu polowym (dzieci I komunijne przychodzą w swoich strojach). Pozostałe Msze św. o g. 6.30, 8.00, ok. g. 12.00 (bezpośrednio po procesji) i wieczorem o g. 18.00.

5. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy oraz przyozdobienie okien obrazami, symbolami religijnymi i flagami na trasie naszej procesji. Pójdziemy następującą trasą: I ołtarz w kapliczce między ulicą Górną a Jana Pawła II, II – przy krzyżu obok kwiaciarni, III – przy krzyżu na ul. Żółkiewskiego, a IV u Sióstr w Annuntiacie. Procesję zakończymy przy ołtarzu polowym. Próba dla dzieci sypiących kwiaty w poniedziałek po Mszy św. wieczornej. Po uroczystości Bożego Ciała zapraszamy na wieczorne Msze św. połączone z eucharystycznymi procesjami wokół kościoła. Z racji Bożego Ciała zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Dodatkowa okazja do spowiedzi w środę od g. 17.00. Wieczorem w Boże Ciało Ks. Biskup zaprasza do Opola na koncert uwielbienia, który rozpocznie się o g. 19.00 na placu przy kościele Przemienienia Pańskiego. Z naszej parafii pojedzie busik – chętnych młodych prosimy o zgłoszenie się do ks. Artura.

6. W piątek po Bożym Ciele Ks. Biskup Ordynariusz udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich przebywających na terenie naszej diecezji.

7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o g. 11.00 będziemy gościć pielgrzymkę z Sudoła. Natomiast o g. 13.30 ks. proboszcz będzie celebrował Mszę św. dziękczynną w 25 rocznicę kapłańskich święceń. Serdecznie zapraszamy do udziału. Bezpośrednio po tej Eucharystii – o g. 15.00 przy ołtarzu polowym, odbędzie się koncert ELENI. Zachęcamy do nabywania cegiełek po 20 zł z przeznaczeniem na rzecz naszego Sanktuarium Matki Bożej. Cegiełki są dostępne w zakrystii i kancelarii, a dziś można je także kupić przed kościołem u przedstawicieli Rady Parafialnej. Cegiełki są dla osób dorosłych, natomiast dzieci i młodzież szkolna mają wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie.

8. Bóg zapłać za złożoną kolektę przeznaczoną na potrzeby naszego Seminarium w Opolu. W przyszłą niedzielę złożymy kolektę na potrzeby naszej parafii, a po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.

9. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii „Różaniec” i „Anioł Stróż” oraz książeczka „Dzieciom o Różańcu”. Zachęcamy również do korzystania z naszej biblioteki LOGOS.

10. Zapowiedzi przedślubne:
• Anna Sypuła z Częstochowy – Patryk Tuzgier z Raciborza (I)
• Justyna Semanyszyn z Raciborza – Marek Zysiek z Raciborza (I)
• Sandra Ostas z Krzyżanowic – Grzegorz Josefus z Raciborza (I)