Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś XI Niedziela Zwykła. O g. 13.30 ks. proboszcz będzie celebrował Mszę św. dziękczynną w 25 rocznicę kapłańskich święceń. Bezpośrednio po tej Eucharystii – o g. 15.00 przy ołtarzu polowym, odbędzie się koncert ELENI. Zachęcamy do nabywania cegiełek po 20 zł z przeznaczeniem na rzecz naszego Sanktuarium Matki Bożej. Cegiełki, które są biletem wstępu są dla osób dorosłych, natomiast dzieci i młodzież szkolna mają wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie. Nie będzie dziś nabożeństwa popołudniowego, a litanię do NSPJ odmówimy o 17.45.

2. Rodziców i dzieci sypiące kwiaty zapraszamy do udziału w Mszach św. wieczornych połączonych z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Na zakończenie eucharystycznych procesji – w czwartek, zostaną poświęcone wianki, kwiaty i zioła.

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy MAITRI.

4. W środę przypada wspomnienie NMP Opolskiej, w piątek uroczystość NSPJ, a w sobotę uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

5. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców zapraszamy na Mszę św. o 7.45. Wieczorem będziemy gościć ks. Biskupa Rudolfa Pierskałę, który będzie sprawował Mszę św. dziękczynną za 25 lat posługi szafarzy w naszej parafii.

6. W sobotę do naszego sanktuarium przybędą dwie pielgrzymki – o g. 9.00 z Bieńkowic, a o 16.00 z parafii Św. Mikołaja. Natomiast wieczorem będzie sprawowana Msza św. za zmarłego Proboszcza o. Adama Krawca w 30 rocznicę śmierci. Zapraszamy do modlitwy.

7. W przyszłą – I niedzielę wakacyjną, będziemy modlić się w int. kierowców oraz o szczęśliwe i bezpieczne podróże, a po Mszach św. będzie poświęcenie naszych pojazdów. Zachęcamy więc, by tym razem do kościoła przyjechać samochodem.

8. Również w przyszłą niedzielę na Górze Św. Anny odbędzie się doroczna pielgrzymka młodzieńców i mężczyzn. Uroczysta Msza św. o g. 10.00. Natomiast po południu o 16.00 zapraszamy na spotkanie rodzin, które odbędzie się w klasztorze Annuntiata. Jest to już trzecie z cyklu spotkań (ostatnie przed przerwą wakacyjną). Celem jest umocnienie i pogłębienie więzi małżeńskich oraz rodzinnych.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 na placu farskim przy parafii św. Mikołaja odbędzie się koncert uwielbienia. Wystąpią muzycy i wokaliści, którzy prowadzili Opolski Koncert Uwielbienia w Uroczystość Bożego Ciała. W imieniu ks. Dziekana serdecznie zapraszamy.

10. Bóg zapłać za złożoną kolektę przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. Dziś jeszcze przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu. W przyszłą niedzielę złożymy kolektę specjalną na remont i wyposażenie salki kominkowej.

11. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii „Różaniec” i „Anioł Stróż” oraz książeczka „Dzieciom o Różańcu”. Zachęcamy również do korzystania z naszej biblioteki LOGOS.

12. Zapowiedzi przedślubne:
• Aneta Staniecka z Raciborza – Michał Żłobecki ze Starachowic (I)
• Anna Sypuła z Częstochowy – Patryk Tuzgier z Raciborza (II)
• Justyna Semanyszyn z Raciborza – Marek Zysiek z Raciborza (II)
• Sandra Ostas z Krzyżanowic – Grzegorz Josefus z Raciborza (II)