Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś XIV niedziela zwykła. O g. 17.15 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

2. We wtorek przypada Święto Św. Benedykta, Patrona Europy, zaś w czwartek kolejny Dzień Fatimski. W czwartek od g. 17.00 dwie części modlitwy różańcowej i okazja do spowiedzi. O g. 18.00 uroczysta Msza św. z kazaniem, modlitwą różańcową i procesją fatimską wokół murów naszego sanktuarium. Przeżywając 100-lecie objawień fatimskich serdecznie zapraszamy dzieci, młodzieży i dorosłych do udziału w tym nabożeństwie.

3. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania można się zapisywać na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w dn. 14 – 19 sierpnia br. Koszt: znaczek + autobus powrotny 50zł, a opłata za bagaż płatna przy zdawaniu bagażu 30zł. Osoby, które idą tylko na krócej, nawet jeden dzień, też powinny się zgłosić. Osoba nieletnia ma mieć wskazanego opiekuna oraz zgodę rodziców. Serdecznie zachęcamy, zwłaszcza młodych do wyruszenia na pielgrzymi szlak.

4. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na potrzeby Seminarium w Opolu i Kurii Diecezjalnej. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na nowe drzwi do domu katechetycznego.

5. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii Różaniec, Miłujcie się i Anioł Stróż oraz książeczka Dzieciom o Różańcu. Zachęcamy również korzystania z naszej biblioteki LOGOS: w niedzielę 9.00 – 9.30 i w czwartki 17.00 – 18.00 tym bardziej, że w sierpniu i wrześniu będzie nieczynna.

6. Zapowiedzi przedślubne:
• Monika Franciszkiewicz z Raciborza – Patryk Podstawka z Raciborza (I)
• Barbara Baran z Raciborza – Damian Jatczak z Kątów Wrocławskich (I)
• Paulina Duś z Raciborza – Oskar Bilicz z Opola (II)
• Ewa Lankocz z Ciechowic – Damian Cienkus z Ciechowic (II)
• Agata Wojciechowska z Raciborza – Szymon Wojteczek z Raciborza (II)
• Ismena Zwierzyk z Raciborza – Mateusz Jończy z Raciborza (II)
• Monika Sambor z Raciborza – Tomasz Mikołajec z Raciborza (II)
• Anna Stanek z Kędzierzyna-Koźla – Ireneusz Wochnik z Raciborza (III)