Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś XV niedziela zwykła. O g. 17.15 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

2. W czwartek przypada wspomnienie Bł. Czesława, Patrona naszej diecezji, a w sobotę Święto Św. Marii Magdaleny.

3. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania można się zapisywać na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w dn. 14 – 19 sierpnia br. Serdecznie zachęcamy, zwłaszcza młodych do wyruszenia na pielgrzymi szlak.

4. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu przy ul. Sienkiewicza zwraca się z apelem o przekazanie daru krwi. Dar ten może stać się szczególnym aktem miłości i troski wobec ludzi będących w potrzebie, znajdujących się często na granicy życia i śmierci. Czas wakacji zwykle dramatycznie podnosi statystyki wypadków drogowych i innych zdarzeń losowych, co czyni krew darem bezcennym.

5. W dniach 17-22 lipca na Górze św. Anny odbędzie się doroczne Święto Młodzieży. To dla młodych okazja do modlitwy, świadectwa oraz spotkania z ciekawymi gośćmi. Zapisy przez stronę internetową.

6. Ks. Biskup Ordynariusz zwraca się z apelem o pomoc dla mieszkańców Landzmierza w parafii Cisek, którzy ucierpieli w wyniku trąby powietrznej, jaka 7 lipca br. przeszła nad tą miejscowością. Uszkodzeniu uległo ponad 70 budynków, w tym 40 domów mieszkalnych. W mniejszym stopniu ucierpieli także diecezjanie w kilku innych miejscowościach. Wszystkich, których dotknęły cierpienia chcemy objąć naszą modlitwą i konkretną pomocą materialną. Proszę zatem o przeprowadzenie w niedzielę 23 lipca br. przed wszystkimi kościołami zbiórki do puszek dla ofiar anomalii pogodowych w naszej diecezji. Zebrane pieniądze przekazane zostaną na konto Caritas Diecezji opolskiej, która od początku tragedii objęła poszkodowanych opieką.

7. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę specjalną przeznaczoną na nowe drzwi do domu katechetycznego. W przyszłą niedzielę kolekta na opłacenie bieżących rachunków parafii.

8. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii Różaniec, Miłujcie się i Anioł Stróż oraz książeczka Dzieciom o Różańcu. Zachęcamy również korzystania z naszej biblioteki LOGOS, która będzie czynna do końca tego miesiąca.

9. Zapowiedzi przedślubne:
• Agata Choroś z Raciborza – Sebastian Makulik z Raciborza (I)
• Magda Sibistowicz z Raciborza – Karol Galiński z Raciborza (I)
• Monika Franciszkiewicz z Raciborza – Patryk Podstawka z Raciborza (II)
• Barbara Baran z Raciborza – Damian Jatczak z Kątów Wrocławskich (II)
• Paulina Duś z Raciborza – Oskar Bilicz z Opola (III)
• Ewa Lankocz z Ciechowic – Damian Cienkus z Ciechowic (III)
• Agata Wojciechowska z Raciborza – Szymon Wojteczek z Raciborza (III)
• Ismena Zwierzyk z Raciborza – Mateusz Jończy z Raciborza (III)
• Monika Sambor z Raciborza – Tomasz Mikołajec z Raciborza (III)