Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś XXIII niedziela zwykła. Cała parafia wraz z rolnikami i działkowiczami dziękuje za dar chleba oraz za pracę, tym którzy dla niego pracują. Uroczystość dożynkowa przypomina nam, że każdą – nawet najmniejszą – kromkę chleba należy szanować. O 17.15 zapraszamy na nieszpory niedzielne z adoracją Najśw. Sakramentu.

2. Dziś o g. 15.00 w Domu Katechetycznym przy parafii NSPJ w Raciborzu odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe grupy „5 Niebieskiej”.

3. W środę przypada Dzień Fatimski. Świętując 100 rocznicę objawień Matki Bożej zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o g. 18.00. Od g. 17.00 dwie części różańca i okazja do spowiedzi św.

4. Msza św. szkolna w czwartek o g. 16.45. Zapraszamy dzieci i rodziców.

5. Rodzicom dzieci klas III, które będą się przygotowywać do I Komunii św. przypominamy, że dziecko należy zgłosić w kancelarii parafialnej do 16 września (sobota) w godz. 16.00 – 17.00.

6. W czwartek o g. 18.40 zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania z rocznika I, tj. klasy VI i VII, na spotkanie, które odbędzie się w kościele.

7. W piątek o g. 19.30 w kościele odbędzie się nabożeństwo dla młodych Raciborza z racji zbliżającego się wspomnienia Św. Stanisława Kostki. Po nabożeństwie spotkanie w salce. Serdecznie zapraszamy.

8. W sobotę 16 września o 5.45 grupa naszych parafian wyjeżdża na Górę Św. Anny na obchody kalwaryjskie. Mamy jeszcze kilka miejsc wolnych. Proszę zabrać ze sobą prowiant, składane krzesełko oraz kto ma – książeczkę tzw. kalwaryjkę. Wyjazd z parkingu przy kościele. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

9. W sobotę odbędą się spotkania dla kandydatów o g. 9.00, dla ministrantów o g. 9.30 i dla lektorów o g. 10.15. Spotkanie scholki dziecięcej o g. 10.00.

10. W naszej parafii trwa peregrynacja kopii obrazu MB Raciborskiej. Osoby pragnące zabrać obraz do swojego domu prosimy, aby wpisały się w zakrystii na listę. Zachęcamy, by przez wstawiennictwo MB prosić Boga o błogosławieństwo dla swojej rodziny.

11. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Zakopanego w dn. 14-15 października prosimy również o wpłatę II raty w wysokości 140zł (całość 240zł) oraz podanie numeru PESEL.

12. Jutro o g. 10.00 na parkingu przy kościele w ambulansie diagnostycznym będzie możliwość zbadania płuc, zakwaszenia oraz gęstości kości pod kątem wykrycia osteoporozy. Szczegóły na plakacie oraz na ulotkach z tyłu kościoła.

13. W sobotę Miasto Racibórz organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka odbędzie się na Ostrogu oraz obok hipermarketu E. Leclerc w godz. 8.00 – 15.00.

14. Bóg zapłać za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na potrzeby Seminarium w Opolu i Kurii Diecezjalnej. Dziś jeszcze po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na wyposażenie kuchni w salce kominkowej.

15. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny (z filmem Quo vadis cz. I) i List Parafialny. W zakrystii kolejne wydania czasopism: Różaniec i Anioł Stróż.