Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś XXIV niedziela zwykła. Nieszpory z adoracją Najświętszego Sakramentu o g. 17.15.

2. Jutro Święto Św. Stanisława Kostki, w czwartek Święto św. Mateusza, Apostoła, a w sobotę wspomnienie Św. o. Pio. Zapraszamy do udziału w Eucharystii.

3. Msza św. szkolna w czwartek o godz. 16.45. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

4. W tym tygodniu w ramach XXVI Festiwalu „Spotkałem Pana” zapraszamy na następujące spotkania:
• w piątek, młodzież całego dekanatu zapraszamy na Mszę na godz. 1800, po niej o 1930 Wieczór Uwielbienia. Gościem będzie Leopold Twardowski
• W sobotę odbędą się koncerty uliczne na ul. Opawskiej, natomiast wieczorem na 1900 zapraszamy do kaplicy pod kościołem na Wieczór Filmowy.
• W niedzielę wolontariat „Młodzi dla Kamerunu” zaprasza na „Spotkanie z Afryką”. Od 1500 przy kościele Koronka i dalsze spotkania z gośćmi, występy zespołów. O 1900 film o Janie Pawle II „Szukałem Was” i spotkanie z Autorem. Dochód z całej akcji przeznaczony będzie na budowę kolejnej szkoły w Kamerunie.

5. W sobotę odbędą się spotkania dla kandydatów o g. 9.00, dla ministrantów o g. 9.30 i dla lektorów o g. 10.15. Spotkanie scholki dziecięcej o g. 10.00.

6. Dożynki Diecezjalne na Górze Św. Anny odbędą się w przyszłą niedzielę. Suma dożynkowa w grocie lurdzkiej o g. 11.00.

7. Za tydzień w niedzielę zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce rodzin do kościoła św. Józefa w Ocicach. Początek wymarszu o godz. 15.00 z naszego kościoła, a nabożeństwo w Ocicach o godz. 15.45. Serdecznie zapraszamy! W związku z pielgrzymką nie będzie w naszym kościele nabożeństwa popołudniowego. Osoby, które nie pójdą pieszo prosimy o przyjechanie samochodem do Ocic.

8. W naszej parafii trwa peregrynacja kopii obrazu MB Raciborskiej. Osoby pragnące zabrać obraz do swojego domu prosimy, aby wpisały się w zakrystii na listę – bardzo o to prosimy.

9. Centrum Onkologii w Gliwicach zaprasza Panie w wieku od 50 do 69 lat na bezpłatne cyfrowe badanie mammograficzne. Mammobus będzie między Lidlem a Biedronką na ul. Opawskiej w dn. 18 – 20 września br. Szczegóły na plakacie.

10. Bóg zapłać za złożoną dziś kolektę specjalną przeznaczoną na wyposażenie kuchni w salce kominkowej. W przyszłą niedzielę kolekta na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych.

11. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny (z filmem Quo vadis cz. I) i List Parafialny. W zakrystii kolejne wydania czasopism: Różaniec i Anioł Stróż oraz kalendarze misyjne i diecezjalne na 2018r. (7zł), także książeczki „Droga do nieba” z małym i dużym drukiem.