Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś XXVI Zwykła. Od dzisiaj - przez cały miesiąc październik – zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy różańcowej. Różaniec codziennie o g. 17.15. Różaniec dla dzieci I komunijnych w poniedziałek i czwartek, a dla kandydatów do Bierzmowania w piątek.

2. Dziś o g. 14.45 w naszym sanktuarium będziemy gościć ostatnią w tym roku pielgrzymkę z parafii Ocice. Informujemy, że od maja odwiedziło naszą świątynię 22 zorganizowane pielgrzymki.

3. W tym tygodniu będziemy czcić Św. Aniołów Stróżów (poniedziałek), Św. Franciszka z Asyżu (środa), Św. Faustynę Kowalską (czwartek) i NMP Różańcową (sobota). Zapraszamy do udziału w Eucharystii.

4. W tym tygodniu przypada również I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 18.00 Msza św. w int. kapłanów, naszych kleryków i powołań kapłańskich i zakonnych, po Eucharystii nabożeństwo o powołania. W piątek o 6.30 w int. czcicieli NSPJ, a wieczorem do Miłosierdzia Bożego Msza św. zbiorowa. W sobotę o 5.50 różaniec wynagradzający, po nim Msza św. i Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Wieczorem o 17.30 różaniec Róż Różańcowych, o 18.00 Msza św., a po niej spotkanie Róż Różańcowych w salce. Z racji nowego miesiąca zapraszamy do spowiedzi. Dodatkowa okazja w piątek i w sobotę od g. 17.00 do 18.00. Spowiedź dla dzieci w czwartek od g. 16.00.

5. Msza św. szkolna w czwartek o godz. 16.45 – po Mszy św. modlitwa różańcowa. Msza św. dla młodzieży w piątek o g. 19.30. W sobotę o 19.30 czuwanie dla młodzieży w klasztorze Annuntiata.

6. W czwartek 5 października o godz. 17.30 w kościele Studziennej odbędzie się rejonowe spotkanie Bractwa Św. Józefa, zaś w sobotę 7 października w klasztorze Annuntiata – jesienne spotkanie misyjne.

7. W sobotę od g. 8.00 miesięczne odwiedziny chorych i starszych. Osoby spoza stałej listy prosimy zgłaszać w zakrystii bądź telefonicznie.

8. Nasza diecezja bierze udział w ogólnopolskiej inicjatywie modlitewnej «Różaniec do granic». Spotkania modlitewne w Gródczankach, Pietraszynie, w Samborowicach i w Chałupkach rozpoczną się o 10.30 a zakończą ok. 16.00. W programie: konferencja, Msza św., Adoracja Najświętszego Sakramentu, przerwa na herbatę oraz modlitwa różańcowa (cztery części) w miejscach przygranicznych. Zachęcamy do udziału.

9. W sobotę o g. 19.00 nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

10. Od poniedziałku w kancelarii parafialnej będziemy zapisywać intencje mszalne na rok 2018. Zapraszamy w godzinach urzędowania kancelarii.

11. Bóg zapłać za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na potrzeby Seminarium w Opolu i Kurii Diecezjalnej. W przyszłą niedzielę kolekta na pokrycie bieżących rachunków parafii, a po Mszach św. w ramach tzw. Dnia Papieskiego odbędzie się zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą edukację dzieci i młodzieży z uboższych rodzin.

12. W naszej parafii trwa peregrynacja kopii obrazu MB Raciborskiej. Osoby pragnące zabrać obraz do swojego domu prosimy, aby wpisały się w zakrystii na listę – bardzo o to prosimy.

13. Parafian, którzy wyjeżdżają na pielgrzymkę do Zakopanego w dn. 14 – 15 października informujemy, że wyjazd będzie o g. 6.00 z parkingu przy kościele.

14. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Stróż oraz kalendarze misyjne i diecezjalne na 2018r. (7zł), także książeczki Droga do nieba z małym i dużym drukiem. Od tej niedzieli, po przerwie wakacyjnej, będzie znowu czynna nasza parafialna biblioteka LOGOS – w niedziele 9.00 – 9.30 i w czwartki 17.00 – 18.00. Zachęcamy do korzystania z niej.

15. Parafianom, a zwłaszcza naszym studentom rozpoczynającym nowy rok akademicki, życzymy Bożego błogosławieństwa, światła Ducha Św. i opieki MB. Pragniemy jednocześnie poinformować, że w naszym Diecezjalnym Seminarium Duchownym formację do kapłaństwa kontynuują: kleryk Dawid Halfar na IV roku i kleryk Wojciech Hejczyk na II roku, ponadto w zgromadzeniu oo. Franciszkanów roczną formację w nowicjacie rozpoczął brat Pio Bulenda. Prosimy więc o modlitwę w intencji naszych kleryków oraz o nowe powołania z naszej parafii.