Please update your Flash Player to view content.

1. Dzisiejsza XXVII Niedziela Zwykła jest w naszej ojczyźnie Dniem Papieskim. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą edukację dzieci i młodzieży z uboższych rodzin.

2. Przez cały miesiąc październik zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o g. 17.15. Różaniec dla dzieci I komunijnych w poniedziałek i czwartek, zaś kandydaci do Bierzmowania uczestniczą w tym tygodniu nabożeństwie fatimskim w piątek o g. 18.00.

3. Msza św. szkolna w czwartek o godz. 16.45 – po Mszy św. modlitwa różańcowa.

4. W piątek przypada Dzień Fatimski. Dwie części różańca fatimskiego i okazja do sakramentu pokuty od g. 17.00, a Msza św. ku czci MB Fatimskiej z procesją o g. 18.00.

5. W tym tygodniu po Mszach św. o g. 18.40 odbędą się spotkania dla kandydatów do Bierzmowania z grupy I:
• poniedziałek – rocznik II
• wtorek – rocznik III
• środa – kl. VII
• czwartek – kl. VI

6. W kościele NSPJ w II piątki miesiąca o g. 19.00 odbywać się będą spotkania z modlitwą w duchu Taize – jest to zarazem przygotowanie do wyjazdu na Europejskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się na przełomie roku w Bazylei. W sobotę 14 października o 19.30 również w kościele NSPJ odbędzie się Raciborski Wieczór Uwielbienia.

7. W kancelarii parafialnej zapisujemy intencje mszalne na rok 2018. Zapraszamy w godzinach urzędowania kancelarii.

8. Informujemy, że nasz Parafialny Zespół Caritas wznowił dyżury, które będą w środy od 17.00 - 17.45 w Domu Katechetycznym.

9. W sobotę 14 października organizujemy wyjazd na pielgrzymkę Róż Różańcowych na Górę Św. Anny. Zapisy w zakrystii wraz z wpłatą 20zł.

10. W przyszłą niedzielę nasza młodzież będzie sprzedawać „papieskie kremówki”, z których dochód zostanie przeznaczony na duszpasterstwo młodzieżowe naszej parafii.

11. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Dziecka Utraconego. Msza św. w int. dziecka utraconego i dzieci nienarodzonych o g. 18.00. Obok stoiska z kremówkami będziemy zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny będzie numer PESEL.

12. Bóg zapłać za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na pokrycie bieżących rachunków parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii.

13. W naszej parafii trwa peregrynacja kopii obrazu MB Raciborskiej. Osoby pragnące zabrać obraz do swojego domu prosimy, aby wpisały się w zakrystii na listę.

14. Parafian, którzy wyjeżdżają na pielgrzymkę do Zakopanego w najbliższą sobotę informujemy, że wyjazd będzie o g. 6.00 z parkingu przy kościele.

15. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Stróż oraz kalendarze misyjne i diecezjalne na 2018r. (7zł), także książeczki Droga do nieba z małym i dużym drukiem. Jest już czynna nasza parafialna biblioteka LOGOS – w niedziele 9.00 – 9.30 i w czwartki 17.00 – 18.00. Zachęcamy do korzystania z niej.