Please update your Flash Player to view content.


1. Dziś XXVIII Niedziela Zwykła. W Kościele w Polsce liczymy dziś wiernych uczestniczących we Mszy św. i przystępujących do Komunii św. Bardzo prosimy, by umożliwić nam to liczenie przy wychodzeniu z kościoła poprzez wzięcie od ministranta karteczki: kobiety i dziewczęta – różową, a mężczyźni i młodzieńcy – niebieską.

2. Dziś po Mszach św. nasza młodzież będzie sprzedawać „papieskie kremówki”, z których dochód zostanie przeznaczony na duszpasterstwo młodzieżowe naszej parafii. Kremówki pakowane po 4szt. – 16zł, a pakowane po 2szt. – 8zł. Życzymy smacznego i zachęcamy do zakupienia.

3. Dziś także przypada Dzień Dziecka Utraconego. O g. 17.15 Różaniec w int. rodziców, którzy opłakują śmierć swojego dziecka, a o g. 18.00 Msza św. w int. dziecka utraconego i dzieci nienarodzonych. Obok stoiska z kremówkami zbieramy podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL.

4. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o g. 17.15. Różaniec dla dzieci I komunijnych w poniedziałek i czwartek, zaś dla kandydatów do Bierzmowania i młodzieży w piątek o g. 19.30.

5. Msza św. szkolna w czwartek o godz. 16.45 – po Mszy św. modlitwa różańcowa.

6. Również w tym tygodniu po Mszach św. o g. 18.40 odbędą się spotkania dla kandydatów do Bierzmowania, tym razem z grupy II:
• poniedziałek – rocznik II
• wtorek – rocznik III
• czwartek – kl. VI
• kl. VII – będzie mieć spotkanie w przyszłym tygodniu – w środę 25 października.

7. W poniedziałek przypada 39 rocznica wyboru Papieża Św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową; jest to zarazem uroczystość Św. Jadwigi Śląskiej. Zapraszamy do udziału we Mszy św.

8. W środę zaś przypada Święto Św. Łukasza, Ewangelisty. Ks. Kapelan naszego szpitala zaprasza pracowników Służby Zdrowia na Różaniec i Mszę św. do klasztoru Annuntiata w środę na g. 18.00.

9. W kancelarii parafialnej zapisujemy intencje mszalne na rok 2018. Zapraszamy w godzinach urzędowania kancelarii.

10. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w diecezji opolskiej zaprasza młodzież od trzeciej klasy gimnazjum wzwyż na spotkanie o nazwie Ławka GO! Spotkanie odbędzie się w dniach 27-29 października 2017 r. w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie internetowej www.botafe.pl.

11. Bóg zapłać za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. W minioną niedzielę na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 3197zł. W przyszłą niedzielę będzie kolekta specjalna przeznaczona na zakup opału do kościoła i budynków parafialnych.

12. W naszej parafii trwa peregrynacja kopii obrazu MB Raciborskiej. Osoby pragnące zabrać obraz do swojego domu prosimy, aby wpisały się w zakrystii na listę.

13. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Stróż oraz kalendarze misyjne i diecezjalne na 2018r. (7zł), także książeczki Droga do nieba z małym i dużym drukiem. Zapraszamy do naszej biblioteki LOGOS – w niedziele 9.00 – 9.30 i w czwartki 17.00 – 18.00.