Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś Niedziela Misyjna, która rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny. W zakrystii można jeszcze złożyć podpis pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL.

2. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o g. 17.15. Różaniec dla dzieci I komunijnych w poniedziałek i czwartek, zaś dla kandydatów do Bierzmowania i młodzieży w piątek o g. 19.30.

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w salce kominkowej.

4. Msza św. szkolna w czwartek o godz. 16.45 – po Mszy św. modlitwa różańcowa.

5. W środę po Mszy św. o g. 18.40 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klasy VII grupa II.

6. W kancelarii parafialnej zapisujemy intencje mszalne na rok 2018. Zapraszamy w godzinach urzędowania kancelarii.

7. W sobotę 28 października rozpocznie się w naszym dekanacie cykl katechez przygotowujących osoby dorosłe do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Jednocześnie przypominamy, że przyjęcie tego sakramentu jest jednym z warunków koniecznych, by zostać rodzicem chrzestnym. Spotkania będą się odbywać w kolejne soboty w domu katechetycznym przy parafii NSPJ w Raciborzu o g. 19.00, a Bierzmowanie będzie udzielane w katedrze opolskiej 17 grudnia.

8. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w diecezji opolskiej zaprasza młodzież od trzeciej klasy gimnazjum wzwyż na spotkanie o nazwie Ławka GO! Spotkanie odbędzie się w dniach 27-29 października 2017 r. w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie internetowej www.botafe.pl.

9. Przy bocznych ołtarzach zostały wyłożone karteczki na listopadowe zalecki. Wypełnione kartki składamy w zakrystii. Bardzo prosimy, by nazwiska zmarłych pisać drukowanymi literami. Kolejność wyczytywania będzie według kolejności składania. Za składane przy tej okazji ofiary na remontowe potrzeby w parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

10. Bóg zapłać za złożoną dziś kolektę specjalną przeznaczoną na zakup opału do kościoła i budynków parafialnych. W przyszłą niedzielę, na zakończenie Tygodnia Misyjnego, kolektę przeznaczymy na Misje.

11. W naszej parafii trwa peregrynacja kopii obrazu MB Raciborskiej. Osoby pragnące zabrać obraz do swojego domu prosimy, aby wpisały się w zakrystii na listę.

12. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Stróż oraz kalendarze misyjne i diecezjalne na 2018r. (7zł), także książeczki Droga do nieba z małym i dużym drukiem. Zapraszamy do naszej biblioteki LOGOS – w niedziele 9.00 – 9.30 i w czwartki 17.00 – 18.00.

13. W najbliższy wtorek będzie można kupić unikatowe, historyczne wydanie Nowin Raciborskich, poświęcone dziejom Raciborza z okazji 800-lecia nadania praw miejskich. Będzie ono stylizowane na starodruk. Obok wielu ciekawych tekstów o historii miasta znajdzie się także artykuł księdza prałata Jana Szywalskiego o historii wszystkich raciborskich parafii. Przypomniane zostaną w nim także sylwetki ich proboszczów. Zachęcamy do zakupu.