Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś XXX Niedziela zwykła. W ostatnich już dniach października zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o g. 17.15. W Domu Diecezjalnym w Miedoni o g. 16.00 odbędzie się kolejne Spotkanie Rodzinne, którego tematem będą „Rodzice i teściowie”. Spotkanie poprowadzi franciszkanin o. Makary.

2. W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym (nie będzie Mszy św. o g. 13.30). Nieszpory za zmarłych i procesja na cmentarzu „Jeruzalem” o g. 15.00. Wieczorem nabożeństwo na cmentarzu dla młodzieży – wyjście sprzed kościoła o g. 19.20. Służby porządkowe proszą o pozostawienie samochodu obok Lidla i skorzystanie ze specjalnego autobusu linii C kursującego bezpośrednio do bramy cmentarza Jeruzalem.

3. W czwartek – Dzień Zaduszny – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. w naszym kościele będą o g. 6.30, 9.00 (po Mszy św. różaniec z zaleckami), g. 15.00 (na cmentarzu) i o g. 18.00. Zachęcamy do przystąpienia do sakramentu pokuty, aby zyskać odpust zupełny za naszych zmarłych. Okazja do spowiedzi św. w dni powszednie pół godziny przed Mszą św. Dodatkowo w poniedziałek i wtorek od 16.30 i w piątek od g. 17.00. Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom o miesięcznej spowiedzi.

4. Zapraszamy na modlitwę różańcową za zmarłych polecanych w wypominkach – od piątku o g. 17.15.

5. Przy bocznych ołtarzach zostały wyłożone karteczki na listopadowe zalecki. Wypełnione kartki składamy w zakrystii. Bardzo prosimy, by nazwiska zmarłych pisać drukowanymi literami. Kolejność wyczytywania będzie według kolejności składania. Za składane przy tej okazji ofiary na remontowe potrzeby w parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

6. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek o 6.30 Msza św. w int. czcicieli NSPJ, a wieczorem Msza św. zbiorowa do Miłosierdzia Bożego. W sobotę o 5.50 różaniec, o 6.30 Msza św. wynagradzająca i Godzinki o Niepok. Poczęciu NMP.

7. Spotkania Róż Różańcowych w okresie jesienno-zimowym będą się odbywać I soboty miesiąca o g. 16.45. Zapraszamy Róże Różańcowe na spotkanie w najbliższą sobotę.

8. W sobotę od g. 8.00 miesięczne odwiedziny chorych i starszych w parafii. Osoby spoza stałej listy prosimy zgłosić w zakrystii, bądź telefonicznie.

9. Również w sobotę na Jasnej Górze odbędzie się narodowa pielgrzymka mężczyzn. Rozpoczęcie o godz. 10.00, a w programie wykłady, okazja do spowiedzi, Msza św. i zwiedzanie.

10. Młodzież zapraszamy w piątek na Mszę św. o g. 19.30, a w sobotę o 19.30 na czuwanie do klasztoru Annuntiata.

11. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. szkolnej, a dzieci wraz z rodzicami niech uczestniczą we Mszy św. w czwartek o 15.00 na cmentarzu albo o 18.00 w kościele.

12. W przyszłą niedzielę o g. 13.30 Msza św. w int. rocznych dzieci z miesiąca listopada.

13. Nasza parafia w przyszłym roku na przełomie kwietnia i maja będzie organizować pielgrzymkę do Łańcuta, Zamościa, Kazimierza Dolnego, Sandomierza, na Św. Krzyż, do Tarnowa i kopalni soli w Bochni. Program dostępny jest na ulotkach w zakrystii, również w gablocie i na stronie parafialnej. Zapraszamy do zapoznania się z nim i udziału w pielgrzymce. Zapisy wraz z zaliczką 100zł w zakrystii po Mszach św.

14. Bóg zapłać za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na misje. W uroczystość Wszystkich Świętych kolekta na potrzeby naszej parafii, a w przyszłą niedzielę na Seminarium Duchowne i potrzeby Kurii w Opolu.

15. W naszej parafii trwa peregrynacja kopii obrazu MB Raciborskiej. Osoby pragnące zabrać obraz do swojego domu prosimy, aby wpisały się w zakrystii na listę.

16. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Stróż oraz kalendarze misyjne i diecezjalne na 2018r. (7zł), także książeczki Droga do nieba z małym i dużym drukiem. Zapraszamy do naszej biblioteki LOGOS – w niedziele 9.00 – 9.30 i w czwartki 17.00 – 18.00.

17. Zapowiedzi przedślubne: Patrycja Kościółek z Raciborza – Tomasz Iskra z Raciborza – Sudołu (zap. I)